Střední třída od Samsungu se může těšit na poddisplejové čtečky otisků od Qualcommu

V příštím roce bude Samsung své smartphony vybavovat čtečkami otisků prstů zabudovanými přímo do displejů. Na tuto vymoženost se mohou těšit nejen vlajkové modely řady Galaxy S10, ale i vybrané telefony střední třídy.

Podle zasvěcených zdrojů z výrobního řetězce vyhrála zakázku na poddisplejové čtečky pro telefony Samsung společnost Qualcomm. Má se jednat o vlajkové modely i zařízení střední třídy dodávky mají být naplánovány na konec letošního a začátek příštího roku. Zatímco konkurenční výrobci smartphonů vsází na optické čtečky, snímač od Qualcommu pracuje ultrazvukově a díky snímání hloubky jednotlivých papilárních linií má být výrazně přesnější a bezpečnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Já měl za to, že zdejší redakce již pochopila, že čtečku pod displejem to máme roky (někteří už i opustili) a že oba vzývaná evoluce je v displeji.

  • jirka (neregistrovaný)

   a ja mam za to, ze kazdy pochopil, ze trpis autismem.

  • Martin (neregistrovaný)

   Uni. Je to slovíčkaření, čeština je na to úžasná. Třeba nový Mate 20 Pro má čtečku opravdu pod displejem. Když telefon rozebereš a sundáš displej a koukneš co je pod ním – je tam čtečka. Tedy správně napsáno je – čtečka je pod displejem.

   • No, řekl bych, že se zde zabýváme spíše „frontend“ přístupem k věci, z uživatelského pohledu. Z uživatelského pohledu je čtečka v displeji.

   • asdf (neregistrovaný)

    uni: ty si to zamenujes s BFU pristupem k veci. Spravne je jenom POD displejem

   • asdf (neregistrovaný): V displeji. POD displejem ji měl např. iPhone. Sony zase pro změnu V tlačítku. Někdo ji má NA zádech.

   • TomasSX1

    uni: ty si strasny d*bil ?‍♂️?‍♂️?‍♂️

   • shepii (neregistrovaný)

    asdf: Přesně jak píše uni, čtečka je v displeji, stejně jako procesor, baterie, grafický čip, … Zkrátka vše co je umístěno pod displejem je jeho logikou vlastně v displeji. Vždyť je to jen obyčejný BFU, že ho vůbec bereš vážně. :)

   • asdf (neregistrovaný)

    uni: Tak jeste jednou, s tvym pristupem je v displeji i SoC a RAM.
    Nebo jiny priklad pro dummies: poloz list papiru napr. na karticku. Je karticka v papire nebo pod papirem? I kdyz podel spodni hrany papiru umistis tuzku, karticka bude porad POD papirem. Chapes uz?

   • asdf (neregistrovaný)

    uni je asi postavicka z 2D sveta :)

   • shepii (neregistrovaný): Tak jestli používáš jmenované v displeji, tak tak ano. Ale musím přiznat, že takové užívání např. SoC je pro mě dost abstraktní:)
    Tedy pěkně ve své lajně:)

   • shepii (neregistrovaný)

    asdf: On je spíš někdo, komu neměli nikdy dát přístup ke klávesnici ani ostatním lidem :)

   • asdf (neregistrovaný)

    uni, pro tebe je abstraktni 3D.

   • shepii (neregistrovaný)

    uni: Ne, já čtečku nepoužívám v displeji, používám jí skrz displej, protože je pod ním. Jinak ostatní komponenty používáš pomocí displeje. Používání něčeho v displeji je jen tvůj BFU výmysl, protože tomu nerozumíš. Stačí takhle?

   • shepii (neregistrovaný): LOL, jedeš, jedeš:)

   • shepii (neregistrovaný)

    uni: Chápu, stačí, víc bys toho stejně nepochopil. :)

 2. Petr (neregistrovaný)

  Haha, jak UNI lpí na tom, aby se vše říkalo správně „podle jeho názoru“. A pak napíše, že někdo ji ma na zádech :D :D :D Myslel jsi čtečku? Čtečku čeho? Na zádech? Na čí zádech? :D :D Přestaň takhle blbě kritizovat, uznej chybu, když se mýlíš a budeš na tom jako člověk líp ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel