Domů » Bleskovky » Stačí jen zadat PIN: v USA vám pizzu doveze plně autonomní robot

Stačí jen zadat PIN: v USA vám pizzu doveze plně autonomní robot

V nejednom sci-fi filmu nebo seriálu jsou pro rozvoz jídla využívání roboti. Nyní se zdá, že budoucnost je za dveřmi. V USA se brzy rozjedou první autonomní vozy pro rozvážku pizzy. Konkrétně se jedná o vozidlo Nuro R2 a řetězec pizzerií Domino’s Pizza.

nuro dominos 2
Nuro R2 při výdeji pizzy

Rozvážku bez poslíčka si bude možné objednat ve čtvrti Woodland Heights v Houstonu. Bude k dispozici ve stanovené dny i hodiny. Pokud zaplatíte předem a zvolíte právě rozvoz autonomním vozidlem, v SMS zprávě obdržíte unikátní PIN. Ten po příjezdu zadáte pomocí dotykové obrazovky na Nuro R2 a vezmete si vámi objednanou pizzu.

nuro dominos
Nuro R2 a Domino’s Pizza

Nuro R2 je první autonomní vozidlo, které bylo schválenou americkým ministerstvem dopravy už vloni v únoru. Přestože se jedná o zkušební provoz, je nutno zmínit, že Nuro R2 kromě pizzy začíná s rozvozem nákupů z obchodů i lékáren. Pokud budou tyto pokusy úspěšné, za krátkou dobu se podobná vozidla mohou dočkat masivního rozšíření.

Ačkoliv byl tento projekt oznámen už zhruba před dvěma lety, spuštění se dočkáme až v průběhu tohoto týdne. Je tedy zřejmé, že zavedení autonomního rozvozu s sebou ještě stále nese mnohé komplikace a výzvy.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).