Domů » Články » Srovnání: Bílá a modrá varianta Samsungu Galaxy S III (video)

Srovnání: Bílá a modrá varianta Samsungu Galaxy S III (video)

Do České republiky s mírným zpožděním dorazila také modrá „Pebble Blue“ verze Samsungu Galaxy S III. Srovnali jsme ji s původní bílou variantou.

Od dnešního dne se v České republice prodává také modrá verze Samsungu Galaxy S III. Ta měla původně dorazit společně s bílou verzí (Ceramic White), ale kvůli výrobním problémům Samsung uvedení odložil. Model Galaxy S III ve variatně Pebble Blue přijde s upravenou modrou barvou a vylepšeným hyperglaze povrchem. Abychom byli schopni zajistit co nejvyšší kvalitu a dodržet naše interní standardny, jsme nuceni uvedení modré verze na trh posunout o další dva až tři týdny,“ uváděl na začátku měsíce Samsung ve svém prohlášení.

   

Za zpoždění mohla konstrukční vada u modré verze krytu; těch Samsung údajně musel nechat zlikvidovat na 600 000. Na polykarbonátovém povrchu se totiž začaly objevovat nepřjemné mapy a drobné prasklinky, proto bylo potřeba upravit výrobní postup.


Tip na video: Samsung Galaxy S III vs. HTC One X: Srovnání vlajkových lodí s Androidem

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Stejně jako bílá verze, i modrá vypadá velice elegantně. Modrá barva ale není až tak výrazná a po prvním vybalení jsem měl pocit, že je telefon zabarvený spíše do tmavě šedé; nenechte se ale zmást. Zadní kryt je opět vytvořený z polykarbonátu s metalízovým zabarvením.

  

  

Na modré variantě jsou o poznání více vidět otisky prstů. Zatímco bílá verze je celkem dobře skryje, modrá vám neodpustí žádný dotek. Ceramic White se zase o něco rychleji zašpiní, respektive na bílém krytu budou nečistoty mnohem více výraznější. A jaká verze Samsungu Galaxy S III se líbí vám?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

„Modrá barva ale není až tak výrazná a po prvním vybalení jsem měl pocit, že je telefon zabarvený spíše do tmavě černé“ Do tmavě černé?? Černá je snad jen jedna ne (html #000000)?? Zrovnatak jako bílá.. Tmavší barva než černá neexistuje a kdyžby náhodou byla dpodle Vás světle černá tak už to není černá ale šedá..

Ip Man
Uživatel
Ip Man

Tak já musim říct že jsem si Galaxy S III Pebble Blue pořídil již v sobotu a to některý borci ho prý kupovali již v pátek ! Já ho koupil normálně v kamenné prodejně Setos v obchodním domě Forum za úplně stejné peníze jako je všude včetně internetových prodejců,(samozřejmě z oficiální distribuce pro ČR) čili za 15 490 Kč,protože alespoň teď ze začátku jsou ty ceny stejné a až později budou na internetu levnější než v kamenném obchodě. Třeba takový Sunnysoft ho má za stejnou cenu, no i když má má, ale zatím jenom stále ten bílý Ceramic White a… Číst vice »

Ip Man
Uživatel
Ip Man

Aha tak v Sunnysoftu ho už taky mají jen to tam asi ještě nestačili změnit ještě teď když píšu tuto zprávu tak tam maj stále informaci že ho připravujou. To nademnou jsem psal ještě před tím než jsem si spustil to video !

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Můžu se zeptat, když máte obě varianty v ruce, jestli tam barevný odstín nějak opticky čaruje s velikostí telefonu a popř. černý vypadá menší? Děkuji:)

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Skoda ,že se dnes delají hlavně lesklé varianty.Jsem priznivce matného povrchu..Snad to časem odezní a opět se to obrátí.

martinecek320 (neregistrovaný)
Anonym
martinecek320 (neregistrovaný)

Takže další samsung galaxy s bude 6ijádro?

Ip Man
Uživatel
Ip Man

No, já si spíš myslím že to bude stále čtyřjádro ale na Cortex A15 čili opět výkonější a rychlejší !

vnplus
Uživatel
vnplus

Příští Galaxy bude 12ti válec s biturbem na hlínách v metle. To si koupím 2 x. Už se těším.

Jumper
Uživatel
Jumper

prohoďte někdo zadní kryt z bílé varianty na modrou, jak to bude vypadat? neobjeví se někde nějaké tunigové kryty?

M.BoBo
Uživatel
M.BoBo

Na ebay je toho plno. Už mám pro bílé galaxy objednáno :-)

Jumper
Uživatel
Jumper

ano, už jsem koukal, je jich tam spousta zajímavých, ale mám obavu, že když se na to dá nějaký tuning cover, tak bude problém s držákem v autě…což je na pikaču :-)

CSCicus
Uživatel
CSCicus

Ktomu rozdielu medzi bielou a modrou. Vraveli ste že ani na jednej nieje vidieť tlačidla čo nieje pravda mam obe doma a na modrej tačidlá vidieť aj keď nie zreteľne ale je tam vynechaná farba. Takisto v mieste kde je stavová dióda. Na bielej je farba bez prerušenia. Ale inak sú úplne zhodné.

cicolably
Uživatel
cicolably

to vyzerá ako kovový rámček okolo na zadnej strane pri modrej variante a stred je nejaký matný,fotka číslo 6

CSCicus
Uživatel
CSCicus

Vyzerá ale to je všetko :D Inak je super leskly plast

Michal (neregistrovaný)
Anonym
Michal (neregistrovaný)

Chtěl jsem se zeptat kdy bude asi recenze?

Marek (neregistrovaný)
Anonym
Marek (neregistrovaný)

Jdou vidět hodně otisky prstů na té modré variantě ?

Jarek (neregistrovaný)
Anonym
Jarek (neregistrovaný)

Tato verze pro ČR nemá LTE.