Domů » Bleskovky » Spotify nově umí filtrovat skladby podle žánrů i aktuální nálady

Spotify nově umí filtrovat skladby podle žánrů i aktuální nálady

Spotify se na svém webu pochlubilo novým způsobem filtrace oblíbených skladeb. Využijete jej především, pokud vaše oblíbené písničky poctivě označujete srdíčkem. Ty se pak řadí do samostatné databáze s názvem „Oblíbené skladby“ (vytváří se automaticky po označení prvních 30 skladeb), ve které bylo donedávna možné filtrovat pouze podle názvu, interpreta, alba nebo data přidání.

Spotify liked songs filters
K dispozici je 15 kategorií

Nyní Spotify zařadilo také možnost filtrace podle aktuální nálady nebo hudebního žánru. Můžete se tedy vyhnout míchání písniček nesourodých stylů a zvolit si hudbu podle momentálního rozpoložení. To z databáze oblíbených skladeb dělá mnohem použitelnější nástroj.

Nová funkce bude k dispozici pro Spotify Premium i neplacenou verzi této populární streamovací služby. Během následujících několika týdnů by měla být spuštěna na všech anglicky mluvících trzích: USA, Anglie, Kanada a Jihoafrická republika. Bohužel zatím nevíme, kdy se dočkáme i v rámci ostatních zemí včetně České republiky a Slovenska.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).