Domů » Bleskovky » Sportovní hodinky Garmin Enduro: zaujmou výdrží, odradí cenou

Sportovní hodinky Garmin Enduro: zaujmou výdrží, odradí cenou

Ačkoliv Garmin nabízí mnoho typů chytrých hodinek i v segmentu do 10 000 Kč, nyní přichází s jedním z dražších modelů pro náročné uživatele. Už modelové označení Enduro jasně vypovídá, že jde o smartwatch pro extrémní podmínky a sporty, jako je jízda na lyžích, plavání, surfování, běh nebo jízda na horském kole.

Garmin Enduro 2
Chytré sportovní hodinky Garmin Enduro

Tyto prémiové hodinky s úctyhodnou výdrží i odolným tělem ale patří ke špičce také svou cenou. Ocelová verze Garmin Enduro vás vyjde na 20 990 Kč s DPH (76 g). Dražší titanová varianta pak stojí 23 990 Kč bez DPH (58 g).

Garmin Enduro: You’ll Wear Out Before Your Watch Does

Jednou z nejsilnějších zbraní Garmin Enduro by měla být výdrž na baterii. Ta dosahuje 70 hodin při využití GPS, 50 dní běžného používání a 130 dní při zapnutém módu šetření baterie. Solární dobíjení pak výdrž posune na 80 hodin (GPS), 65 dní (běžný provoz) a 360 dní (šetření baterie). K dispozici je také úsporný GPS záznam, při kterém Enduro zvládnou 200 hodin provozu (300 hodin se zapnutým solárním nabíjením).

Kromě sledování VO2 max hodinky umí také „ultrarun“ mód, při kterém napoví, kdy odpočívat. Samozřejmostí je zobrazení nadmořské výšky, různé možnosti měření výkonu i plánování odpočinku a další. Mimo sportovní funkce je k dispozici také NFC pro bezkontaktní platby, zobrazení notifikací z telefonu nebo možnost instalace dalších aplikací. Sportovní hodinky Garmin Enduro jsou na našem trhu k dispozici již nyní.

Hardwarové parametry Garmin Enduro
Systém: vlastní systém
Rozměry: 51 x 51 x 14,9 mm, Hmotnost: 72 gramů (titanová verze 58 gramů)
Čipset: nezjištěno
RAM: nezjištěno, Interní paměť: 64 MB,
Displej: TFT LCD, 1,4", 280 × 280 px
Bluetooth: ano, Wi-Fi: ne, NFC:
, GPS:
Baterie: nezjištěno Li-Pol, Bezdrátové nabíjení:

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.