Domů » Bleskovky » Spekulace: Apple příští rok údajně představí 4″ iPhone 7

Spekulace: Apple příští rok údajně představí 4″ iPhone 7

Letošní rok se u telefonů od Apple nesl ve znamení zvětšování úhlopříček, přičemž zákazníci vychovaní na čtyřpalcových modelech mají stále možnost koupit si loňský model iPhone 5s, případně 5c. Možnost koupit si iPhone s menší úhlopříčkou však má být zachována i v budoucnu, asijské zdroje totiž hovoří o tom, že Apple chystá příští rok představit zcela nový čtyřpalcový iPhone.

  
Velikost nových iPhonů nemusí vyhovovat každému

Čínské dodavatelské řetězce tvrdí, že „iPhone 7 Mini“ bude představen v druhé polovině příštího roku, tedy zřejmě na klasickém zářijovém eventu společně s novou generací současných velkých modelů. Velikost letošní generace může být pro některé uživatele překážkou, ostatně sám Steve Jobs v roce 2007 tvrdil, že ideální úhlopříčka displeje jsou 3,5“, z tohoto důvodu se zřejmě Apple bude snažit čtyřpalcový formát zachovat.

 
Poslední dva čtyřpalcové modely iPhone, který z nich se dočká nástupce? 

Pokud se spekulace potvrdí, jsme zvědaví, zdali bude nový iPhone vycházet z větších modelů nebo se stane nástupcem iPhone 5c, jehož výroba bude příští rok ukončena. Zároveň doufáme, že menší formát nebude znamenat příliš mnoho kompromisů, u letošního iPhone 6 například zamrzela absence optické stabilizace, kterou 5,5“ iPhone 6 Plus disponuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Ano bude …již od 10000,- při úpisu na dva roky…. Myslím po „úspechu“ s iP5c tomuhle už moc lidí důvěru tolik nedá.

 2. Lukáš (neregistrovaný)

  Když představili nové iPhone 6 bylo mi jasné , že další rok přijde nový malý iPhone.

  Doplním tím řadu. Malý , Střední a velký.

  Ne všichni jako já chtějí velký iPhone 6 nebo 6+

 3. Teda keď tak sledujem ako sa predáva IP6 (ako teplé rožky) nevidím dôvod prečo sa „vracať“ 4 palcom.

  • Apple má i nyní 4″ model v nabídce, iPhone 5s a 5c, přičemž zvláště 5s není morálně nijak extra zastaralý, tedy není cílem se „vracet“, ale inovovat nabídku.

   Dává to smysl, ono se sice hodně křičí o velkých telefonech, ale majorita stále stejně chce a provozuje „rozumné“ velikosti.

  • Definuj momentálne majoritu… Počkaj 2-3 roky a drtivá väčšina bude mať 4.7 palcov a bude maximálne spokojná. Tak ako to bolo pri prechode s 3.5 na 4.

  • Otázka je, na kolik dobrovolně. Já když mám někomu už dnes doporučit přístroj s tím, že to nemá být pádlo (řekněme výrazněji nad 4″), tak je to už dost problém (a nemá-li to být lowend). Takže dost lidí skončí na větším ne že by chtěli, ale že není zbití. Zvětšená velikost přístrojů je z nouze ctnost, dohání se tím výdrž, prostě se tam vejde větší aku. A když se hromada přístrojů dělá s prakticky neexistující správou energií (viz podivná více jádra, napláclej Android, nenažraná nadstavba, mizerný signál….), tak tam prostě výrobce musí narvat mAh.

  • Nojo stým sa dá súhlasiť. Ale pokrok nech už je akýkoľvek nezastavíš…

  • Jistě, proto dává plný smysl mít v nabídce 4-5-6″ modely, poryje se tím komplet segment MT. Tak jako v tabletech 8-10-12″. Jen by bylo fajn, kdyby Apple udržel loňskou filozofii stejného HW/různé uhlopříčky, což bohužel pro letošek zase neplatí.

 4. Johny (neregistrovaný)

  No to je pěkná pí*ovina.

 5. Milan (neregistrovaný)

  Jsem rád že přišli z 6 i 6plus. Vyměnil jsem svou stařičkou 4 za 5s! :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).