Spekulace: Apple příští rok údajně představí 4″ iPhone 7

Letošní rok se u telefonů od Apple nesl ve znamení zvětšování úhlopříček, přičemž zákazníci vychovaní na čtyřpalcových modelech mají stále možnost koupit si loňský model iPhone 5s, případně 5c. Možnost koupit si iPhone s menší úhlopříčkou však má být zachována i v budoucnu, asijské zdroje totiž hovoří o tom, že Apple chystá příští rok představit zcela nový čtyřpalcový iPhone.

  
Velikost nových iPhonů nemusí vyhovovat každému

Čínské dodavatelské řetězce tvrdí, že „iPhone 7 Mini“ bude představen v druhé polovině příštího roku, tedy zřejmě na klasickém zářijovém eventu společně s novou generací současných velkých modelů. Velikost letošní generace může být pro některé uživatele překážkou, ostatně sám Steve Jobs v roce 2007 tvrdil, že ideální úhlopříčka displeje jsou 3,5“, z tohoto důvodu se zřejmě Apple bude snažit čtyřpalcový formát zachovat.

 
Poslední dva čtyřpalcové modely iPhone, který z nich se dočká nástupce? 

Pokud se spekulace potvrdí, jsme zvědaví, zdali bude nový iPhone vycházet z větších modelů nebo se stane nástupcem iPhone 5c, jehož výroba bude příští rok ukončena. Zároveň doufáme, že menší formát nebude znamenat příliš mnoho kompromisů, u letošního iPhone 6 například zamrzela absence optické stabilizace, kterou 5,5“ iPhone 6 Plus disponuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Ano bude …již od 10000,- při úpisu na dva roky…. Myslím po „úspechu“ s iP5c tomuhle už moc lidí důvěru tolik nedá.

  • McJobs (neregistrovaný)

   Apple predaje za jednotlive modely nezverejnuje, ale 5c urcite nebol prepadak kedze to bol stredny model, ktory sa predaval lepsie ako 4s rok predtym. Problem bol maly cenovy rozdiel oproti 5s, takze vecsina ludi si uz tu stovku priplatila

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Na zahraničních webech se o tom již psalo. O úspěchu ip5c hovořily velkosklady a operátoři ….

  • McJobs (neregistrovaný)

   bez komentara [odkaz]

 2. Lukáš (neregistrovaný)

  Když představili nové iPhone 6 bylo mi jasné , že další rok přijde nový malý iPhone.

  Doplním tím řadu. Malý , Střední a velký.

  Ne všichni jako já chtějí velký iPhone 6 nebo 6+

 3. FantomasMan (neregistrovaný)

  Teda keď tak sledujem ako sa predáva IP6 (ako teplé rožky) nevidím dôvod prečo sa „vracať“ 4 palcom.

  • uni (neregistrovaný)

   Apple má i nyní 4″ model v nabídce, iPhone 5s a 5c, přičemž zvláště 5s není morálně nijak extra zastaralý, tedy není cílem se „vracet“, ale inovovat nabídku.

   Dává to smysl, ono se sice hodně křičí o velkých telefonech, ale majorita stále stejně chce a provozuje „rozumné“ velikosti.

  • FantomasMan (neregistrovaný)

   Definuj momentálne majoritu… Počkaj 2-3 roky a drtivá väčšina bude mať 4.7 palcov a bude maximálne spokojná. Tak ako to bolo pri prechode s 3.5 na 4.

  • uni (neregistrovaný)

   Otázka je, na kolik dobrovolně. Já když mám někomu už dnes doporučit přístroj s tím, že to nemá být pádlo (řekněme výrazněji nad 4″), tak je to už dost problém (a nemá-li to být lowend). Takže dost lidí skončí na větším ne že by chtěli, ale že není zbití. Zvětšená velikost přístrojů je z nouze ctnost, dohání se tím výdrž, prostě se tam vejde větší aku. A když se hromada přístrojů dělá s prakticky neexistující správou energií (viz podivná více jádra, napláclej Android, nenažraná nadstavba, mizerný signál….), tak tam prostě výrobce musí narvat mAh.

  • FantomasMan (neregistrovaný)

   Nojo stým sa dá súhlasiť. Ale pokrok nech už je akýkoľvek nezastavíš…

  • uni (neregistrovaný)

   Jistě, proto dává plný smysl mít v nabídce 4-5-6″ modely, poryje se tím komplet segment MT. Tak jako v tabletech 8-10-12″. Jen by bylo fajn, kdyby Apple udržel loňskou filozofii stejného HW/různé uhlopříčky, což bohužel pro letošek zase neplatí.

 4. Johny (neregistrovaný)

  No to je pěkná pí*ovina.

 5. Milan (neregistrovaný)

  Jsem rád že přišli z 6 i 6plus. Vyměnil jsem svou stařičkou 4 za 5s! :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *