Cena:

SPB Migration Tool: Převod zpráv, kontaktů, historie a záložek z WM a Symbianu na Android

Společnost SPB Software včera vydala zajímavou aplikaci určenou pro uživatele zařízení se systémem Windows Mobile a Symbian, kteří plánují přechod na Android. SPB Migration Tool nabídne snadný převod důležitých dat z těchto dvou platforem na Android. Zálohu můžete provést skrze paměťovou kartu nebo online přes servery výrobce.

Z diskuzí na našem fóru víme, že spousta uživatelů v uplynulých měsících přesedlala z Windows Mobile na Android a další o tomto kroku uvažují. Převod kontaktů napříč platformami většinou není až takový problém a kdo používá Exchange nebo synchronizaci s Outlookem, nebude mít problém. Co ale dělat v případě dalších dat, které mohou být pro řadu uživatelů důležité? Na mysli mám například textové zprávy, historii hovorů či třeba záložky z internetového prohlížeče. Řešením může být nová aplikace SPB Migration Tool, která tato data přetáhne z Windows Mobile či Symbianu do podoby srozumitelné pro operační systém Android. Uživatel má navíc na výběr, zda se má záloha uložit na paměťovou kartu nebo nahrát na servery výrobce. Z těchto dvou umístění je poté možné data do telefonu s Androidem importovat. Při odeslání na servery výrobce se nemusíte obávat zneužití, záloha je šifrována.

 - - - -
Záloha dat na Windows Mobile

Aplikace SPB Migration Tool je dostupná na Android Marketu za cenu 9, 95 USD (cca 190 Kč), doporučená verze systému je Android 2.0 nebo vyšší. Utilitu pro export z Windows Mobile či Symbianu stáhnete ze stránky mgrt.spb.com (na tuto adresu je nutné jít přímo z internetového prohlížeče v telefonu). Webového průvodce rovněž naleznete na adrese MigrateToAndroid.com

- - - -
Obnovení dat na Androidu

-

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.