SPB Migration Tool: Převod zpráv, kontaktů, historie a záložek z WM a Symbianu na Android

Společnost SPB Software včera vydala zajímavou aplikaci určenou pro uživatele zařízení se systémem Windows Mobile a Symbian, kteří plánují přechod na Android. SPB Migration Tool nabídne snadný převod důležitých dat z těchto dvou platforem na Android. Zálohu můžete provést skrze paměťovou kartu nebo online přes servery výrobce.

Z diskuzí na našem fóru víme, že spousta uživatelů v uplynulých měsících přesedlala z Windows Mobile na Android a další o tomto kroku uvažují. Převod kontaktů napříč platformami většinou není až takový problém a kdo používá Exchange nebo synchronizaci s Outlookem, nebude mít problém. Co ale dělat v případě dalších dat, které mohou být pro řadu uživatelů důležité? Na mysli mám například textové zprávy, historii hovorů či třeba záložky z internetového prohlížeče. Řešením může být nová aplikace SPB Migration Tool, která tato data přetáhne z Windows Mobile či Symbianu do podoby srozumitelné pro operační systém Android. Uživatel má navíc na výběr, zda se má záloha uložit na paměťovou kartu nebo nahrát na servery výrobce. Z těchto dvou umístění je poté možné data do telefonu s Androidem importovat. Při odeslání na servery výrobce se nemusíte obávat zneužití, záloha je šifrována.

 - - - -
Záloha dat na Windows Mobile

Aplikace SPB Migration Tool je dostupná na Android Marketu za cenu 9, 95 USD (cca 190 Kč), doporučená verze systému je Android 2.0 nebo vyšší. Utilitu pro export z Windows Mobile či Symbianu stáhnete ze stránky mgrt.spb.com (na tuto adresu je nutné jít přímo z internetového prohlížeče v telefonu). Webového průvodce rovněž naleznete na adrese MigrateToAndroid.com

- - - -
Obnovení dat na Androidu

-

Zdroj: tisková zpráva

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. dusic24 (neregistrovaný)

  Presel jsem i bez teto ficurky. A uprimne- za dve stovky asi nebudu posledni.

 2. uni (neregistrovaný)

  Tak, za dvě kila, na to, že mi to prakticky přenese jen SMSky (ostatní přes Exchange nebo mi je historie ukradená) je poměrně nereálné.

 3. igamenir (neregistrovaný)

  Ale program, který by přenesl data z Ovi Suite do Androidu pořád nikde. Takže když jsem mobil Symbianu ztratil a koupil nový Android, mám pořád smůlu :(

 4. KVARK (neregistrovaný)

  Nechápu proč tam není možnost přejít z Androidu na WM… :]

 5. anawarr (neregistrovaný)

  @kvark a kdo by to dělal? když poznáš android, tak si na wm už ani nevzpomeneš..

 6. S4crifice (neregistrovaný)

  anawarr: To je zvláštní, já Android poznal a velmi rád jsem se vrátil k WM :)

  Ad téma: SPB celkově mi přijde jako předražená firma, jejich software je bezpochyby kvalitní, Backup, popř. Mobile Shell jsou super, ale za ty peníze … to člověk přece jen radši přimhouří oko a buď se bez té služby obejde, nebo šáhne po ne zcela legální verzi ….

  • rp (neregistrovaný)

   Ahoj,

   resim to same, akorat s 2letym zpozdenim…

   A, uprimne, jsem pekne nasr…

   Adresar na hovno, volani taktez, nejde umazavat smsky…¨

   To ale asi znas- chci se zeptat, jestli nevis o outdoor mobilu

   s WM (poridil jsem prave Ixperii Go).

   Dekuju.

   Radim

 7. Jindřich Veselý (neregistrovaný)

  Nevim, ale migraci pri aktivaci noveho telefonu nabizi dost vyrobcu a je tam i migrace SMS.. viz napriklad pri prvnim spusteni Desire HD. Jinak za 200 mi to prijde zbytecnost, vzdy se to da nejak sesynchronizovat nekam, odkud neni problem to narvat bud primo do androida, nebo to tam nacpat prez google popr. my phone explorer. Docela by me po cca ctvrt roce zajmali cisla kolik lidi si to za tu cenu koupi.

 8. borixeus (neregistrovaný)

  Taky patřím k těm, co poznali Android a vrátili se zpět k WM :-)

  Obecně souhlasím s názorem, že tato aplikace – je vzhledem k tomu, že jí člověk použije pouze jednorázově – zbytečně předražená. Za SPB MS jsem jim ty peníze dal, ale to používám denně. Kdyby ten program uměl pravidelnou zálohu na serveru (kontakty včetně vyzvánění a obrázků, události, úkoly, poznámky, atd.), něco jako MS myPhone, a spolupracoval jak s WM, tak i Androidem, za to bych dal klidně i víc.

 9. mike-biker (neregistrovaný)

  Mě spíš vadí, že SPB dosud není schopna vyplodit svoje aplikace pro Android – v nabídce jsou jen 4 bezcenné, tuto počítaje! Je mi jasné, že SPB Shell to asi nebude, ale schází mi Wallet, který byl u SPB povedený a šlo tam skoro vše a má dobré šifrování!

 10. uni (neregistrovaný)

  Jj, přechod z WM na Android je bohužel značně bolestivější než předešlý z Palm OS na WM…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel