TOPlist

Soud rozhodl: Galaxy Tab 10.1 se nesmí prodávat v Evropě

Apple si může mnout ruce, podařilo se mu totiž zvítězit ve sporu se společností Samsung. Verdikt německého soudu je poměrně nekompromisní.

Jablečný gigant Samsung zažaloval pro porušení průmyslových vzorů; Galaxy Tab 10.1 je prý až příliš podobný iPadu 2. Je zajímavé, že se v tomto případě nejedná o spor týkající se porušení patentů, protože právě ty bývají mezi výrobci zařízení velmi populární. Verdikt soudu v Düsseldorfu byl poměrně nekompromisní a díky směrnicím Evropské unie se nevztahuje pouze na Německo, ale na všechny členské státy s výjimkou Nizozemska. Samsung přitom tablet Galaxy Tab 10.1 začal v Evropě prodávat teprve minulý týden, nicméně nyní musí všechna zařízení okamžitě stáhnout z prodeje a ukončit veškeré reklamní aktivity, které tento produkt propagují. Verdikt se naštěstí nevztahuje na menší verzi Galaxy Tab 8.9, která na pultech obchodů smí zůstat, ale i tak je tohle rozhodnutí hodně těžkou ranou pro korejský Samsung.

- -
Výrok soudu je nekompromisní: Samsung Galaxy Tab 10.1 se nyní v Evropě nesmí prodávat

Galaxy Tab 10.1 byl jedním z nejočekávanějších tabletů se systémem Android 3.x, na který se nejen v České republice těšilo obrovské množství uživatelů. Samsung se k celému rozsudku ihned odvolal, k přelíčení by ale mělo dojít až za čtyři týdny a do té doby bude v platnosti současný rozsudek.

Zdroje: AndroidCentral, FOSS Patents

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku