Domů » Bleskovky » Souboj procesorů v chystaném Samsungu Galaxy Note 4: Exynos 5433 poráží Snapdragon 805

Souboj procesorů v chystaném Samsungu Galaxy Note 4: Exynos 5433 poráží Snapdragon 805

Včera jsme vás informovali o tom, že benchmark AnTuTu odhalil většinu parametrů chystaného tabletofonu Samsung Galaxy Note 4, který dle všeho přijde na trh ve dvou variantách – s vlastním osmijádrovým procesorem Exynos 5433 a se čtyřjádrovým Snapdragonem 805 od Qualcommu. Jak si podle tohoto benchmarku vedou oba procesory na jednom bojišti?

 

Qualcomm se musí překvapivě sklonit před svým soupeřem, v AnTuTu totiž dostal 37 780 bodů, zatímco Exynos od Samsungu dýchá s 40 303 body na záda Tegře K1 od NVidie. To může být dobrá zpráva zejména pro evropské zájemce tohoto modelu, k nám by se totiž měla dostat varianta se silnějším procesorem, modely se Snapdragonem mají být k dispozici na americkém a asijském trhu. Výsledky benchmarku nicméně musíme brát jako orientační a záležet bude především na optimalizaci samotného systému.

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Akože koho toto ešte môže zaujímať??? Ešte keď mobily mali 3-4tisice a lagovalo to tak tam bolo vidieť prínos vo výkone zariadenia….ale teraz??? Či má 35000 alebo 41000 absolútne to nemá šancu nikto postrehnúť …iba sekanie systému zlou optimalizáciou ako vždy u samsungu…jedinou výnimkou je NOTE 3 … a rozdiel medzi NOTE 3 s 3GB RAM a týmto s 3GB RAM v bežnom používaní nebude žiadny…A preto nechápem redaktorov ktorý ešte aj napíšu článok o tom…a ešte keď sa dokázalo, že samsung v týchto testoch podvádza…

 2. orgasmic (neregistrovaný)

  Me by spise zajimalo, proc se v clanku pise ohledne dostupnych variant CPU, ze Snapdragon ma byt pro jine trhy a Exynos pro EU region…zatim to bylo vzdy naopak :D

  • Martin (neregistrovaný)

   No to ne, například u mezinárodní S3 byl Exynos a u Americké Snapdragon ;)

 3. mix (neregistrovaný)

  A všechny drtí Allwinner A80T, 48000 bodu.

  • fore (neregistrovaný)

   Drtit může, stejně se nikdo do ničeho nedostane….stejně jako slavná Tegra…. (která je navíc první jen díky tomu, že byla testovaná jen na 1080p btw.)

 4. Bych se divil, aby si Samsung nastavil strojky, aby ten jeho CPU byl horší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).