Domů » Bleskovky » Sony zahajuje předprodej svých chytrých brýlí: Jsou robustní, přesto je vybijete za dvě hodiny

Sony zahajuje předprodej svých chytrých brýlí: Jsou robustní, přesto je vybijete za dvě hodiny

Japonský gigant Sony ukázal na lednovém veletrhu IFA neprodejný koncept chytrých brýlí SmartEye Glass, z krátkého vyzkoušení na nás ale brýle příliš velký dojem neudělaly. Mohla za to především robustní konstrukce, k níž navíc musí být drátově připojen externí ovladač, a nepřesvědčivě vypadající aplikace. Odstranění poslední připomínky budou mít ve svých rukách vývojáři aplikací, kteří brzy dostanou možnost si vývojářskou edici brýlí zakoupit. 

 

Veškerá rozšířená realita probíhá na rozdíl od Google Glass přímo na jednom ze sklíček, které tvoří transparentní 8bitový monochromatický displej. Hardwarová výbava dále zahrnuje 3megapixelový fotoaparát, bezdrátovou konektivitu v podání Wi-Fi, Bluetooth a NFC a celou sadu senzorů – akcelerometr, gyroskop, elektronický kompas a čidlo okolního osvětlení. Pro párování jsou podporována zařízení s Androidem 4.4 a vyšším. 

Ovládání zajišťuje dotykový senzor na externím ovladači, který je za všech okolností k brýlím připojen. Ovladač zároveň obsahuje mikrofon, reproduktor a vestavěnou baterii. Velkou výdrž ale neočekávejte, při běžném používání má dosáhnout pouhých 150 minut, při používání fotoaparátu ji dokážete vybít v polovičním čase.

   

Sony brzy vydá kit pro vývojáře, vzhledem k monochromatickému displeji ale budou zřejmě jejich možnosti omezené. Předprodej začíná již nyní, cena ale rozhodně není lidová – v Evropě se budou prodávat za 670 EUR, tedy necelých 20 tisíc korun bez DPH.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. M.BoBo (neregistrovaný)

    To se musí v Googlu smíchem válet po zemi:D

  2. TomasSX1 (neregistrovaný)

    Toto Sony nemoze mysliet vazne :D Uz sa chysta 1. April alebo ako? :D

  3. CrazyDog (neregistrovaný)

    Na velikosti rozhodně záleží :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *