Sony začíná aktualizovat Xperii Z3 a Z3 Compact na Android 5.0 Lollipop

Počínaje dnešním dnem začíná první kolo aktualizací na Android 5.0 Lollipop u Sony. Prvními modely, které se nové verze operačního systému dočkávají, jsou aktuální vlajková loď Xperia Z3 a její zmenšená verze Z3 Compact. Podle údajů na oficiálním blogu společnosti se jedná o aktualizaci na verzi 5.0, ačkoliv Google v minulém týdnu představil ještě novější lízátko s číselným označením 5.1.

  

V první vlně dostanou Lollipop telefony ve skandinávských a pobaltských zemích, ostatní země mají brzy následovat. V horizontu dvou týdnů mají navíc přijít aktualizace na další zařízení řady Xperia Z, dostupnost bude postupně oznamována na blogu Sony. Řada Xperia Z bude jediná, která se Androidu 5.0 oficiální cestou dočká, aktualizaci pro ostatní modely již Sony dříve s omluvou vyvrátilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. eru (neregistrovaný)

    updatovane, mam ale pocit ze pri niektorych veciach je mierne pomalsie, snad to update vyriesi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *