Domů » Bleskovky » Sony začíná aktualizovat Xperii Z3 a Z3 Compact na Android 5.0 Lollipop

Sony začíná aktualizovat Xperii Z3 a Z3 Compact na Android 5.0 Lollipop

Počínaje dnešním dnem začíná první kolo aktualizací na Android 5.0 Lollipop u Sony. Prvními modely, které se nové verze operačního systému dočkávají, jsou aktuální vlajková loď Xperia Z3 a její zmenšená verze Z3 Compact. Podle údajů na oficiálním blogu společnosti se jedná o aktualizaci na verzi 5.0, ačkoliv Google v minulém týdnu představil ještě novější lízátko s číselným označením 5.1.

  

V první vlně dostanou Lollipop telefony ve skandinávských a pobaltských zemích, ostatní země mají brzy následovat. V horizontu dvou týdnů mají navíc přijít aktualizace na další zařízení řady Xperia Z, dostupnost bude postupně oznamována na blogu Sony. Řada Xperia Z bude jediná, která se Androidu 5.0 oficiální cestou dočká, aktualizaci pro ostatní modely již Sony dříve s omluvou vyvrátilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. eru (neregistrovaný)

    updatovane, mam ale pocit ze pri niektorych veciach je mierne pomalsie, snad to update vyriesi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *