Sony Xperia Z4 prošla americkou a japonskou certifikací, představena bude nejspíš na MWC

Čtvrtá generace vlajkových lodí Sony Xperia Z byla očekávána již na veletrhu CES v Las Vegas, japonský výrobce se ale rozhodl nezkracovat interval mezi jednotlivými modely a zřejmě počká až na barcelonský veletrh MWC. Chystaný model již dostal zelenou u dvou certifikačních autorit.

  

Požehnání nejprve přišlo od japonského certifikačního úřadu a to hned pro tři varianty telefonu pro různé japonské mobilní operátory. Certifikaci následně dodal i americký úřad FCC. Bohužel ani jeden z výše jmenovaných subjektů není podrobný jako čínská certifikace TENAA, tudíž s jistotou můžeme potvrdit pouze podporu sítí LTE (včetně VoLTE) a Wi-Fi a/b/g/n/ac.

   

Očekávaná hardwarový výbava zahrnuje 5,2“ Trilluminos displej s Full HD nebo Quad HD rozlišením (variantně), čipset Qualcomm Snapdragon 810, fotoaparát s rozlišením 20,7 megapixelu a také tělo se zvýšenou odolností proti vniknutí prachu a vody. Na potvrzení těchto spekulací si ale budeme muset počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel