Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z3 Tablet Compact představen: Osm palců ve voděodolném těle

Sony Xperia Z3 Tablet Compact představen: Osm palců ve voděodolném těle

Sony nás na tiskové konferenci rozhodně nešetřilo a kromě nových smartphonů (článek zde) se své premiéry dočkal tablet s označením Xperia Z3 Tablet Compact. Výrobce si zjevně uvědomil stále narůstající popularitu menších tabletů a proto se rozhodl pro vlastní řešení, kterým se pustí do ostrého boje s konkurencí. Hned v úvodu musím konstatovat, že po stránce designu se opět jedná o velmi atraktivní zařízení.

 

Tenký profil a perfektně slícovaná konstrukce snese hravě srovnání s těmi nejlepšími rivaly na současném trhu. Převážnou část čelní strany zaujímá osmipalcový IPS displej s full HD rozlišením (1080 x 1920 px) a technologií X-Reality pro věrnější zobrazování barev. V  6,4 mm tenkých útrobách se ukrývá čtyřjádrový procesor Snapdragon 801, opeřační paměť s kapacitou rovné 3 GB a grafický koprocesor Adreno 330. Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 16 GB úložného prostoru s možností dalšího rozšíření díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty (až 128 GB).

   

Na zádech tabletu se usídlila čočka hlavního fotoaparátu, která zvládne pořizovat snímky v maximálním rozlišení 8,1 megapixelu. Hardwarovou výbavu uzavírají moduly pro Wi-Fi, Bluetooth, NFC a čelní 2,2Mpx kamerka pro videokomunikaci. O dostatečný přísun energie se stará integrovaný akumulátor s kapacitou 4500 mAh. Za velice příjemnou třešničku považuji certifikaci IP65/68, která zařízení chrání před vnikem vody a prachu. Sony Xperia Z3 Tablet Compact v nás zanechal opravdu pozitivní pocity a pokud výrobce nasadí příznivou cenovku, jeho šance na úspěch jsou rozhodně vysoké.

 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Pepa (neregistrovaný)

    [odkaz]

    Cena v Německu 379,00€

  2. Ta váha 270 gramů je tedy úžasná! Nádherný tablet! Konečně nějaký konkurent pro můj iPad mini Retina. :)

  3. Petr (neregistrovaný)

    Sony proste umi. Vidim to jako horkeho kandidata na nastupce meho Nexus 7 2013

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).