Sony Xperia XA1 Ultra: první dojmy z monstra pro selfie maniaky (video)

Naše první zastávka na MWC 2017 patřila společnosti Sony, která zde prezentuje několik svých novinek. Kromě vlajkového modelu Xperia XZs byla největší pozornost věnována modelu XA1 Ultra, který patří do segmentu střední třídy. Mezi hlavní lákadla patří šestipalcový displej s Full HD rozlišením. Je pouze škoda, že tenké rámečky na bocích zařízení kazí nezvykle silná brada a čelo.

Pohonnou jednotkou novinky MediaTek Helio P20, kapacita operační paměti se zastavila na 4 GB. Pro data a aplikace je k dispozici 64GB interní úložiště, které lze dále rozšířit za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

Poměrně zajímavým prvkem výbavy je čelní kamerka s rozlišením 16 Mpx, přisvětlovací diodou a především optickou stabilizací. Hlavním fotoaparát zvládá pořizovat 23Mpx snímky a nabízí světelnost f/2.0. Xperia XA1 Ultra má v pase 8,1 mm a váží 188 gramů. Akumulátor v těle dostal kapacitu 2 700 mAh a stejně jako u modelu XA1 si může užívat pečujících funkcí Stamina a Qnovo. Nabíjení je v rukách novějšího USB-C. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat.Nepřehlédněte

Sony Xperia XA1 a XA1 Ultra: poctivá střední třída s 23Mpx fotoaparátem

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku