Domů » Bleskovky » Sony Xperia C6 Ultra vystrkuje růžky: Obrovský displej s tenkými rámečky a 16Mpx selfies

Sony Xperia C6 Ultra vystrkuje růžky: Obrovský displej s tenkými rámečky a 16Mpx selfies

Mobilní divize společnosti Sony aktuálně nezažívá nejlepší období, prodává čím dál méně Xperií, avšak jistou útěchou pro ni může být, že ve světě Androidu prodává své telefony s největší marží. Letošní nabídka telefonů Sony zahrnuje pouze tři zástupce z rodiny Xperia X, avšak další smartphony by mohly přijít v průběhu roku. Spekuluje se o dvou kompaktních modelech (více informací) s čipsety od MediaTeku, a také o tabletofonu střední třídy. Jmenovat se má Xperia C6 (Ultra).

Sony-Xperia-C6-2

Označení odkazuje na model Xperia C6 Ultra, který byl představen loni v srpnu. Je tedy možné, že se japonský výrobce bude snažit dodržet roční interval mezi modely a naservíruje nám novou generaci velkého tabletofonu s výraznou čočkou předního fotoaparátu. Loňský model pořizoval 13Mpx selfies, ten letošní by měl nabídnout ještě o 3 Mpx více, přisvětlovací LED dioda na přední straně má zůstat. Narůst má i rozlišení zadního fotoaparátu, a to rovnou na 20 Mpx.

LEAK: SONY XPERIA C6 Ultra by @OnLeaks

Neoficiální render (zdroj: OnLeaks)

Na fyzických rozměrech Xperia C6 Ultra se nejvíce podepíše rozměrný 6palcový displej s Full HD rozlišením, situaci alespoň mají zachránit tenké rámečky po stranách displeje. Motorem zařízení má být čipset MediaTek MT6755 s taktem 1,9 GHz se 2 GB operační paměti za zády. Kapacita vnitřního úložiště se má zastavit na 16 GB, avšak další prostor má zajistit paměťová karta.

Datum představení Xperie C6 Ultra je zatím neznámé, stejně jako cena a dostupnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tenké rámečky po stranách ano, ale vrchní a spodní hrana je teda ohromná..

  2. jay (neregistrovaný)

    Co maju s tymi zaoblenymi okrajmi. Mam to na Lumii 925 a je to otras. Uz to ma iPhone, nove Xperie…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).