TOPlist

Sony Xperia 5 II nabídne vůbec poprvé 120Hz displej. Známe datum představení

sony xperia 5 II

Prodeje smartphonů značky Sony každým rokem klesají, japonský výrobce ale zatím nehodlá házet svoji mobilní divizi do žita. Aktuálně je v přípravě nová Xperia 5 II, která má stejně jako loňská Xperia 5 nabídnout vlajkové parametry v kompaktním kabátku. Na co se můžeme těšit? Server Android Headlines zveřejnil velkou část výbavy, informátor @evleaks nás zase zaplavil hromadou oficiálních renderů.

Xperia 5 II: stejně tělo, více možností

Xperia 5 II bude vypadat téměř identicky jako její předchůdce, stejné mají být i půdorysné rozměry dané 6,1“ displejem. Právě u něj se odehraje první viditelná novinka, Sony vsadí na OLED zobrazovač s Full HD+ rozlišením, poměrem stran 21:9 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Tuto rychlost podpoří i zvýšená frekvence dotykové plochy, která bude činit 240 Hz.

sony xperia 5 II 19
Sony Xperia 5 II

Telefon si polepší i v pořizování fotografií. V oválném fotomodulu stále najdeme semafor tří čoček pod sebou, a to v následující konfiguraci:

  • Hlavní 12Mpx kamerka s optikou o světelnosti f/1.7
  • 12Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4 a schopností 3× optického přiblížení
  • Širokoúhlá kamerka s rozlišením 12 Mpx, úhlem záběru 124° a světelností f/2.2

sony xperia 5 II 7

Fotoaparát se zdá být stejný jako v případě jarní Xperie 1 II, což by mohlo znamenat působivé fotografie i video. To má být chystaná novinka schopná zaznamenávat ve 4K při 120 fps se zapnutým HDR, chybět nemají ani profesionální foto/video režimy s manuálním nastavením všeho možného.

Uvnitř Xperie 5 II má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 865, pravděpodobně se separátním 5G modemem. Telefon má přijít v paměťové konfiguraci 8 + 128 GB s možností dodatečného rozšíření paměti microSD kartou. Překvapí i přítomnost sluchátkového konektoru, který doprovodí USB-C pro dobíjení 4 000mAh baterie s podporou USB Power Delivery. Xperia 5 II také nabídne voděodolnost a stereoreproduktory.

 

Online premiéra za necelé tři týdny

V loňském roce představilo Sony své nové Xperie na veletrhu IFA v Berlíně, letos si na premiéru budeme muset počkat o něco déle – odehraje se 17. září v 9:00 našeho času, pravděpodobně formou online streamu.

sony

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku