Sledujte nás na YouTube

Sony údajně chystá chytré hodinky s e-ink displejem

Největší Achillovou patou současné generace chytrých hodinek je zpravidla jejich malá výdrž na jedno nabití. Jedním z velkých žroutů baterie je aktivní displej, čehož si je vědoma i společnost Sony a podle zdroje Bloomberg údajně připravuje chytré hodinky s e-ink displejem.

  

Ten má výhoru především v nízké energetické náročnosti, neboť energii spotřebovává jen při překreslování informací. Kromě toho je velmi dobře čitelný i na velmi ostrém slunci. Mezi největší nevýhody patří černobílé zobrazení (i když existují průkopníci barevného e-inku) a pomalé překreslování informací.

  

pokud mají být hodinky „chytré“, bude Sony muset na tyto nedostatky připravit aplikace, ciferníky a vlastně i celé prostředí systému tak, aby bylo co nejméně dynamické. Elektronický inkoust navíc nemá pokrývat pouze samotný displej, ale celé tělo hodinek, tudíž by mělo být možné jedním klikem měnit vzory řemínku. Podobný koncept byl nedávno představen v Japonsku.

Hodinek s displejem z elektronického inkoustu je na trhu jako šafránu, Sony nicméně tuto technologii uplatnilo ve svém náramku SmartBand Talk, i ten se však „chlubí“ pouze třídenní výdrží. Do hodinek se logicky vejde větší baterie, ale i tak nemůžeme počítat s výdrží, která se bude počítat v měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. jaccob (neregistrovaný)

    Našel jsem je již na ebay [odkaz]

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *