Domů » Bleskovky » Sony po vzoru Samsungu ztenčí své portfolio smartphonů

Sony po vzoru Samsungu ztenčí své portfolio smartphonů

Finanční výsledky mobilní divize Sony v posledním čtvrtletí nepřekonaly očekávání analytiků a společnost se podle agentury Reuters rozhodla situaci řešit podobně jako Samsung – ztenčením portfolia chytrých telefonů. Vzhledem k tomu, že počet modelů je u Sony mnohem tenčí než v případě korejského konkurenta, očekáváme, že společnost upustí od trendu obměňovat své nejvyšší řady zařízení v půlročním intervalu.

  

Nově jmenovaný šéf mobilní divize Hiroky Totoki prohlásil, že společnost nehodlá usilovat o vysoký tržní podíl, ale o vyšší zisky, kompletní plány restrukturalizace hodlá oznámit v březnu příštího roku.  Před tímto datem by však měla být podle posledních informací představena nová vlajková loď Xperia Z4. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Tyhle firmy nechápu, ať tam dají Android a prodeje poletí strmě vzhůru. Nokia tam dávala taky WP a jak nakonec skončila.

 2. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Je krásně vidět jak to všichni podcenili. Ikdyž ono se proti tomu nedalo moc bojovat. Spočítejte si koliks e tady v Evropě a i po celým světě prodávalo značek telefonů třeba před 5 a deseti lety a kolik teď? Teď ty telefony dělá každej blbec a trh je jima naprosto přesycenej.

  • JaroB (neregistrovaný)

   No nemyslím si, že v EU bolo menej výrobcov ktorý predávali mobily. Bolo ich podstatne viac ako teraz…od siemensu cez alcatel,sagem,philips,motorola alebo dankal,sharp a panasonic…to je čo ma len tak z hlavy napadlo, čo sa všetko v EU oficiálne predávalo…ale EU značky zanikli a zhltli ich väčšinou aziati…a ešte mi sa tu vytešujeme nad tým, že všetko opúšťa EU…a kupujeme kóreu alebo čínu miesto japonskej alebo americkej kvality…

 3. petr (neregistrovaný)

  Co chce Sony redukovat? Vždyť mají tak ukrutně malé portfolio,že nemaj pomalu co redukovat. Spíš zapracovat na designu a změnit tu hrůzu jménem omnibalance a přijít s něčím opravdu zajímavým a určitě si to svoje zákazníky najde. Jak je vidět tak mít špičkový nadupadný telefon nestačí něco tomu evidentně chybí.

  • Zrovna design patri u Sony mezi ty nejlepsi, tam opravdu Sony „zapracovavat“ nemusi.Designove by mel zapracovat Samsung, ten patri mezi nejhnusnejsi a nejlevneji vypadajici telefony na trhu.

  • staci ze nebude katzdy rok vydavat tri vlajkove lode a ich mini verzie ale len raz do roka…to je cele…sony je asi moj najoblbenejsi vyrobca androidov :D

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Súhlasím s HTC Jirka. SONY nemá čo vylepšovať na vzhľade. Mám Z3 a desing je úplne parádny. V porovnaní s samsungom S5 je to 100 a 1 v prospech SONY. Sony by mohlo zapracovať skôr na kvalite telefónov. Nemyslím ako takých ale na výrobnom procese. Ten je na tom zle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).