Domů » Bleskovky » Sony chystá Xperii Cosmos: Selfířkaři dostanou LED diodu na čelní straně

Sony chystá Xperii Cosmos: Selfířkaři dostanou LED diodu na čelní straně

Loni v červenci přišel na svět tabletofon nižší střední třídy Sony Xperia C3, který od svého výrobce dostal do vínku pětimegapixelový čelní fotoaparát se záběrem 80° doplněný o LED diodu. Velká úhlopříčka displeje a selfie kamerka jsou velká lákadla pro mladou generaci, a tak se nelze divit, že v Sony chystají nástupce tohoto modelu. Jeho první snímky nyní přináší @upleaks.

  

Telefon se bude údajně jmenovat Xperia Cosmos a má jej pohánět osmijádrový procesor MediaTek MT6752. Ten je určen spíše do zařízení střední třídy, proto očekáváme zařazení Xperie Cosmos právě do tohoto výkonnostního pásma. Chybět by neměla podpora LTE, telefon bude pohánět Android 5.0 Lollipop. Datum odhalení je prozatím neznámé, počítáme spíše s letním termínem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. pet (neregistrovaný)

  stale obri ramecky a nad a pod displejem navic s tlacitky na displeji ktera ramecky jeste zvetsuji, dekuji, nechci ani zadarmo

  • Zadarmo by jsi po tom slintal jak bernardýn, tak se neholedbej.

  • JaroB (neregistrovaný)

   TOTO sú obrí rámečky ??? sa pozri na S6 ale HTC M9 …choď k očnému

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ramecky podle fotek naopak patri k nejmensim na trhu, zejmena ten spodni.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Tlacitka na displeji jsou dnes jiz u Androida standardem, je pro jejich pouziti skvele optimalizovany a naopak do budoucna bude ubyvat telefonu s jinym resenim.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný): Což nic nemění na oblibě a praktičnosti HW tlačítek.

   To je jako oslavovat nepřítomnost UMS, že máme na to cloudy, podobná pakárna.

 2. Přitom místo vymýšlení selfie fotoaparátů stačí dat dozadu zrcátko, jak to bylo u skoro všech starých mobilů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).