Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Sony a Realme své novinky představí i přes zrušený MWC. Jak to bude s dalšími značkami?

Sony a Realme své novinky představí i přes zrušený MWC. Jak to bude s dalšími značkami?

Letošní ročník tradičního mobilního veletrhu MWC byl kvůli koronaviru zrušen a my tak přijdeme o premiéry některých smartphonů. Někteří výrobci sice plánují své novinky představit v původně stanoveném termínu, ovšem pouze online, což znamená, že tentokráte budeme ochuzeni o první dojmy. Někteří se rozhodli chystané premiéry odložit na neurčito.

MWC

Sony

Zcela jasnou zprávu vyslalo do světa Sony. Japonská firma se rozhodla neúčastnit se veletrhu MWC mezi prvními, avšak své novinky představí podle původních plánů 24. února v 8:30 našeho času. Akce se odehraje na YouTube kanálu Sony Xperia, kde si ji bude moci naladit každý.

Realme

Prezentace nového smartphonu se nevzdá ani značka Realme, která se chystá uvést vlajkový model X50 Pro 5G. Jeho premiéra se uskuteční v Madridu 24. února, akce se zúčastní šéf indického zastoupení a globální viceprezident značky, takže je zjevné, že firma klade na událost poměrně velký důraz.

realme

Xiaomi

Společnost Xiaomi měla v plánu uspořádat na veletrhu globální premiéru svých čerstvě představených smartphonů z rodiny Mi 10. Prezentace se měla uskutečnit 23. února, čínský výrobce ale k odhalení ceny a globální dostupnosti svých novinek zvolí pozdější termín. Firma se chystá uspořádat samostatnou tiskovou konferenci, která se odehraje v zatím neurčeném evropském městě.

Xiaomi Mi10 02

Oppo

Veletrh MWC měl přinést i vlajkový smartphone Oppo Find X2. Jeho premiéra byla naplánovaná na 22. února, čínská firma ale nyní oznámila odklad; nový termín je údajně stanoven na měsíc březen.

HMD Global

Zatím nejasné zprávy přicházejí z firmy HMD Global, která měla na MWC představit nové smartphony značky Nokia. Zatím pouze víme, že o chystané novinky ochuzeni nebudeme, ale kdy a jakým způsobem je firma představí, se dozvíme až později.

Huawei

Dosud není jasné, jak se ke zrušení veletrhu MWC postaví Huawei. Zatím poslední oficiální stanovisko je, že čínská firma bude své nové produkty představovat 23. února ve 14:00, to se ale může kdykoliv změnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments