Domů » Bleskovky » Sonim XP7 Extreme má být nejodolnější smartphone s LTE: Jeho výrobu pokryje kolektivní financování

Sonim XP7 Extreme má být nejodolnější smartphone s LTE: Jeho výrobu pokryje kolektivní financování

Finská společnost Jolla zaznamenala velký úspěch během kolektivního financování svého prvního tabletu, podobnou cestou se nyní vydává výrobce odolných telefonů Sonim. Na serveru Indiegogo představil telefon Sonim XP7 Extreme, který má být podle slov výrobce nejodolnějším telefonem s operačním systémem Android a LT, který byl kdy vyroben. 

 

U podobných mobilních tanků je pochopitelně výpočetní hardware až na vedlejší koleji, důraz je kladen především na odolnost a ta má být u XP7 Extreme nadstandardní. Díky certifikaci IP68/69 je zaručena půlhodinová výdrž v hloubce 2 metrů pod vodní hladinou, přičemž mu neuškodí ani slaná nebo chemicky znečištěná voda. Šanci nemá ani prach, hlína nebo písek.

Telefon má navíc vydržet pád ze dvou metrů na beton v jakémkoliv úhlu a nezalekne se ani výkyvů teplot v rozmezí -20 až 55 stupňů Celsia. A i kdyby přišel k újmě, Sonim vám nabídne nadstandardní 3letou záruku. Vysokou výdrž má také nabídnout jeho baterie – až 1000 hodin (42 dní) v pohotovostním režimu nebo 40 hodin nepřetržitého hovoru. Kapacita baterie je 4 800 mAh.

Design zařízení dává najevo, že se jedná o malý nezničitelný granát, u něhož se na tloušťku a tenké rámečky rozhodně nehledělo. Čelní strana obsahuje trojici gumových tlačítek, nad nimiž se nachází 4“ displej s rozlišením 480 × 800 pixelů, je chráněn sklem Gorilla Glass a je možné ovládat jej v rukavicích. O výkon se stará Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz pro každé ze čtyř jader, doplňuje jej 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť pak disponuje kapacitou 16 GB, o slotu na paměťové karty se výrobce nezmiňuje.

 

Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 megapixelů, čelní kamerka disponuje 1 megapixelem. Díky své odolnosti tak může tento přístroj posloužit jako outdoorová kamera pro vodní nebo zimní radovánky, ostatně právě pro tyto účely je podle výrobce určen, ačkoliv podobné telefony byly obvykle spojovány s těžkou stavební technikou. I když ani v těchto situacích se neztratí, díky velmi hlasitému reproduktoru (103 db) má být možné telefonovat i ve velmi hlučných prostorách.

Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/r, Bluetooth 4.0 a také jsou podporovány sítě LTE. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat. Kampaň končí za 43 dní, již nyní je však vybrána více než polovina z požadované částky 150 tisíc USD (3,3 miliony korun). Příspěvkem 579 dolarů (necelých 13 tisíc korun) získáte samotný telefon s tříletou zárukou, americkou SIM kartu s předplaceným kreditem 49 USD, microUSB adaptér a 200 dolarů slevu na výměnu zařízení za následující model (2016).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).