Domů » Bleskovky » Snapdragon 810 přinese podporu LTE Cat 9: Download až 450 Mbps

Snapdragon 810 přinese podporu LTE Cat 9: Download až 450 Mbps

Qualcomm Snapdragon 810 má být vlajková loď mezi mobilními čipy příštího roku, její nasazení je očekáváno ve většině smartphonů a tabletů, které budou mít ambice stát se těmi nejlepšími z nejlepších. Čip nemá nabídnout jen silný výpočetní a grafický výkon, ale rovněž podporu nejrychlejších datových přenosů LTE Cat 9.

  

Původně se očekávalo, že nový Snapdragon 810 přinese podporu LTE Cat 6 se schopností přenášet data rychlostí až 300 Mbps, Qualcomm však na poslední chvíli sáhl ke změně a maximální údaj na tachometru posunul ještě o 150 Mbps dále. Upload má zůstat nezměněn, maximální teoretická rychlost bude 50 Mpbs, přičemž její zdvojnásobení má přinést až LTE Cat 10. Technologii LTE Cat 9 si Qualcomm úspěšně ozkoušel u několika operátorů na řadě zkušebních zařízení. Nový LTE-Advanced modem je zpětně kompatibilní se současnými standardy včetně GSM / EDGE, CDMA1x / EVDO, TD-SCDMA a WCDMA / HSPA +.

  

Rychlost stahování 450 Mbps je pouze teoretická a lze jí dosáhnout pouze v laboratorních podmínkách. I tak ji zřejmě běžný smrtelník nevyužije, pro streamování 4K videa si například vystačíte s cca 15 Mbps. Mimochodem, 250MB internetový balíček by se vám touto rychlostí podařilo vysát na hranici FUP za necelých pět vteřin. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. anonym (neregistrovaný)

    nic nerikajici cisla, wifi mela bejt taky u snapdragonu 600 poradna a vic jak 40Mbps download z galaxy s4 nevytahnu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).