TOPlist

Služby Applu míří na televizory s webOS. Nemusí přitom nést logo LG

WebOS
  • Vybrané televizory s WebOS Hub získávají přístup ke službám od Applu
  • K dispozici je Apple TV+, Apple Music, HomeKit a AirPlay

Vybrané chytré televizory od LG mohou už nějakou dobu napřímo využívat služeb Apple TV+. Ty představené po roce 2020 mají příslušnou aplikaci předinstalovanou z výroby, na starší (od roku 2016) běžící na platformě webOS ji lze doinstalovat. Máte-li televizor s webOS od jiné značky, nemusíte smutnit – i tam si nově můžete Apple TV+ spustit. A nejen tu.

Společnost LG oznámila, že na vybraných televizorech s ekosystémem webOS Hub bude možné provozovat Apple TV+, Apple Music, AirPlay a HomeKit. Má se jednat o modely více než 200 značek, v tiskové zprávě jsou zmíněné Seiki, Eko, Stream Systém, Konka, Aiwa a Hyundai.Logo Applu obklopené grafyNepřehlédněte

Apple zvyšuje ceny svých služeb. Připlatíte si za Music, TV+ i One

V některých případech musíme počítat s omezeními. AirPlay a HomeKit například budou fungovat pouze na OLED nebo 4K modelech s webOS Hub 2.0 z konce loňského roku. Naopak aplikace Apple TV+ a Apple Music mají být dostupné univerzálně, přičemž jejich vzhled se nebude nijak lišit od aplikací pro televizory LG.

Apple TV+ umožňuje sledovat zakoupené nebo pronajaté tituly (včetně těch na službách třetích stran), v Apple Music lze zase získat přístup k bohaté hudební knihovně. HomeKit dovolí ovládat televizor pomocí asistentky Siri nebo právě skrze mobilní aplikaci HomeKit.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku