Domů » Bleskovky » Slingshot: Facebook oficiálně spouští konkurenta pro Snapchat

Slingshot: Facebook oficiálně spouští konkurenta pro Snapchat

Služba Slingshot od Facebooku je oficiálně spuštěna, uživatelé tak do svých rukou dostávají další komunikační nástroj, který se nejvíce podobá Snapshotu. Jedná se o zasílání obrázků nebo krátkých videí vašim přátelům, přičemž tento obsah se do cílového telefonu neukládá a po krátké době zmizí.

  

Samotná aplikace po spuštění vypadá jako jednoduchá aplikace fotoaparátu, přičemž v nastavení lze vypínat a zapínat blesk nebo aktivovat selfie režim, který zapne přední kameru zařízení. Po pořízení fotografie nebo krátkého videa lze výsledek obohatit o text, ikony nebo jednoduché nákresy. Nové příchozí zprávy se zobrazují v horní části aplikace, pokud však toužíte po jejich otevření, musíte předem poslat vlastní fotografii nebo krátké video.

  

Jsme zvědaví, jak si Slingshot povede, podobnou službu s názvem Poke již Facebook provozoval a po neúspěchu ji nedávno v tichosti zrušil. Spekuluje se, že Facebook chtěl v komunikaci skrze obrázky s krátkým poločasem rozpadu hrát prim a nabídl tvůrcům Snapchatu 3 miliardy dolarů, ke koupi však nedošlo a tak musí Facebook začínat od píky. Aplikace Slingshot je zdarma a je k dispozici pro operační systémy Android a iOS.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Může mi někdo vysvětlit, k čemu je to vůbec dobré? Přijde mi to jako dobrá blbost k ničemu. Možná je to i tím, že tuhle app vůbec nechápu ale budiž :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).