Sledujte s námi veletrh IFA v Berlíně: Jaké novinky se chystají?

Právě dnes začíná v Berlíně veletrh spotřební elektroniky IFA, na kterém uslyšíme především o nových zařízeních s Androidem a tabletech s Windows 8 RT. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Dnes se v Berlíně pro novináře otevírají brány veletrhu IFA (spotřební elektronika a domácí spotřebiče) a už teď je jasné, že zde bude k vidění celá řada novinek z oblasti chytrých telefonů a tabletů (pro veřejnost je IFA přístupná od 31. srpna do 5. září). Nejvíce pravděpodobně uslyšíme o Samsungu a Sony, protože právě tito dva giganti mají v plánu představit početné portfolio nových produktů. Redakce SmartMania.cz se do Berlína také vypravila, abychom vám mohli nabídnout aktuální informace z místa dění a videopohledy na nové produkty.

 

Na jaké novinky se můžeme těšit?

IFA sice oficiálně začíná až 31. srpna (pro veřejnost), ale tiskové konference většiny výrobců se uskuteční už v průběhu středy a čtvrtka, a právě dnešní den bude klíčový. V 16:15 začíná tisková konference Sony, kde by mělo být představeno několik nových smartphonů s Androidem (Xperia J, Xperia TX, LT25i…) a především další generace zařízení Sony Tablet S s Androidem (více informací). Dále se spekuluje, že zde Sony představí tablet s operačním systémem Windows 8 RT (další informace).

  
Nový Sony Tablet S 

Rušno bude také u Samsungu, jehož tisková konference začíná dnes v 19:00. Snad nikdo už nepochybuje o tom, že se dočkáme představení nové generace „tabletofonu“ Galaxy Note II, který by měl disponovat quad-core procesorem Samsung Exynos 4412 s taktem 1,4 GHz pro každé jádro, 5,5″ Super AMOLED displejem s HD rozlišením a Androidem 4.1 “Jelly Bean”.


Tablet s Windows 8 RT od Samsungu

Také Samsung se chystá vstoupit na pole tabletů se systémem Windows 8 RT a svou první vlaštovku ukáže právě na veletrhu IFA. Informace o hardwarových parametrech zatím nejsou k dispozici, Samsung pouze vypustil ilustraci, která nás má nalákat. Už za pár hodin ale budeme moudřejší.

   
Galaxy S III v nových barvách

Samsung s sebou do Berlína zřejmě přiveze i nedávno představení multimediální přehrávač Galaxy Player 5.8 a k vidění by zde měly být i nové barevné varianty chytrého telefonu Galaxy S III. Jsme zvědaví, zda se dočkáme i bezdrátové nabíječky, která byla představena už na květnovém Unpacked eventu Londýně (reportáž), ale stále se nedostala na trh.

  
Galaxy Player 5.8

Na čtvrtek jsou naplánovány tiskové konference společností Lenovo a Huawei, ale zatím se neví, jaké produkty zde budou představeny. V případě Lenova se spekuluje o Windows 8 RT tabletu, od Huawei můžeme čekat další smartphone či tablet s Androidem.

   
Letošní IFA (zdroj: TheVerge) 

HTC, LG či Nokia nemají naplánované žádné tiskové konference, LG by zde však mohlo ukázat novinku v podobě čtyřjádrového modelu Optimus G s Androidem 4.0. Na internetu se sice spekuluje, že se zde HTC pochlubí s telefonem Desire X, my však tipujeme, že zde nic nového nepředstaví a premiéry nových zařízení se dočkáme až v průběhu září nebo října na samostatné akci. Nokia se s novými Windows Phone 8 telefony pochlubí až 5. září na akci v New Yorku.

  

Toshiba rovněž nemá připravenou žádnou tiskovou konferenci, na jejich stánku by však měly být k dispozici nové tablety v čele s modelem AT300 s čipem NVidia Tegra 3. Zapomenout nesmíme ani na Asus, Acer, Fujitsu a Panasonic, jejichž stánky máme na výstavišti také v plánu navštívit.

Kde novinky sledovat?

Naše „sběrná“ jednotkase pro vás bude snažit získat ty nejzajímavější informace. Pro novinky týkající se veletrhu IFA jsme připravili speciální výstup, odebírat jej můžete i prostřednictvím RSS. Novinky z Berlína budeme publikovat také na našem Twitter kanálu @smartmania, Facebooku a Google+ stránce. Nové telefony a tablety samozřejmě natočíme na video, proto vám doporučujeme přihlásit se k odběru našeho YouTube kanálu, na kterém video obsah uvidíte s předstihem.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku