Sledujte napínavou ukázku z hraní A Plague Tale: Requiem. Známe i datum vydání

plague tale requiem

Vydavatelský dům Focus Entertainment v rámci streamované prezentace odtajnil prodlouženou ukázku z hraní pokračování oceňovaného příběhového dobrodružství A Plague Tale s podtitulem Requiem, které dává vyniknout především tísnivé atmosféře a zdařilému grafickému zpracování. Závěrem se vývojáři ze studia Asobo podělili o konkrétní datum vydání: hra dorazí 18. října pro PC, Xbox Series X/S i PlayStation 5 a v cloudové verzi také pro Nintendo Switch. Hned od vydání bude titul dostupný také pro předplatitele služby Game Pass.

A Plague Tale: Requiem - Extended Gameplay & Release Date Trailer

V přibližně 12minutové ukázce jsme svědky průchodu lomem, ve kterém se hlavní hrdinové Amicia a Hugo snaží setřást skupinu pronásledovatelů. Záběry zachycují dynamickou hratelnost, která se skládá z kradmého postupu úrovní, frenetického úprku i výroby předmětů, s jejichž pomocí lze s nepřáteli přímo bojovat či pouze odlákat jejich pozornost.

Sběratelská edice

Souběžně s datem vydání a novými záběry se hráči dočkali také představení sběratelské edice, která obsahuje mimo jiné sošku, tři litografie či gramofonovou desku se dvěma skladbami ze hry. Tato edice bude exkluzivně k dostání v internetovém obchodě vydavatele.

Tvůrci hru popisují jako srdcervoucí završení dvoudílného příběhu sourozenců Amicie a Huga, mezi jehož hlavní motivy patří vytrvalost a odhodlání.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku