Slabší bratříček HP Elite x3 má patřit do střední třídy: bude umět Continuum

Před nedávnem se objevila informace o tom, že společnost HP chystá další smartphone s operačním systémem Windows 10 Mobile. Na rozdíl od vlajkové lodě Elite x3 má připravovaná novinka cílit na běžného spotřebitele.

HP elite x3
HP Elite x3

Nemá se však jednat o žádný low-end, o pohon se má postarat Qualcomm Snapdragon 6xx. Jako nejvhodnější kandidát se jeví aktuálně podporovaný Snapdragon 617, není však vyloučeno, že jarní update pro kreativce nabídku podporovaných procesorů rozšíří. Zmíněný čipset podporuje počítačový režim Continuum, je tedy možné, že chystaný telefon o tuto vymoženost nepřijde; HP má koneckonců pro Continuum připravenou celou řadu příslušenství. K představení spekulované novinky by mohlo dojít příští rok na barcelonském veletrhu MWC, kde byl představen i Elite x3.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku