Skype pro Windows Phone se naučil česky a integruje se do centra akcí

Microsoft nedávno aktualizoval Skype pro iPhone, ale zjevně nezapomněl ani na uživatele svého mobilního operačního systému. Ostatně aktualizaci přislíbil před dvěma týdny sám Joe Belfiore na Twitteru, jaké změny nová verze přináší?

   

Předně byla rozšířena podpora z 19 na celkem 51 jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Pokud však máte prostředí systému Windows Phone 8.1 nastaveno na americké, týká se vás další změna a tou je integrace personální asistentky Cortany. Po její aktivaci stačí pronést „Skype, get *jméno uživatele* on the screen a budete spojeni videohovorem. Do videohovoru skrze Skype se lze přepnout tlačítkem z obrazovky běžného telefonního hovoru.

  

Integrace do Windows Phone 8.1 je ještě hlubší, notifikace aplikace Skype se již zobrazují v centru akcí, kde lze oznámení sledovat, případně upravit jejich podobu. Nový Skype také umožňuje upravit poslední zprávu po jejím odeslání. Aplikace také doznala značného zrychlení a zpráva „obnovuji“ by se měla objevovat jen výjímečne a na krátký okamžik.

     

Veškeré nové funkce aktualizované aplikace si užijí především uživatelé systému Windows Phone 8.1, aktualizace je však dostupná i pro systém verze 8. Nový Skype si můžete stáhnou z následujícího odkazu nebo aktualizovat stávající verzi přímo ve svém telefonu.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. tlapik123 (neregistrovaný)

  Stejně je to přes cortanu na pytel když neumí napsat české kontakty skypu

 2. _miv_ (neregistrovaný)

  Presne ako vravis. Cortana je super fncia ale pokial nebude lokalizovana pre miestny jazyk, jej vyuzitie je chabe v mojom ponimani…

 3. Dr.Y (neregistrovaný)

  Vsak Skype bylo v centru akci uz davno pred aktualizaci ne???

 4. Sali (neregistrovaný)

  Tak jeste posilani\prijimani souborů a psani na lezato a budu spokojen.

 5. robsol (neregistrovaný)

  to chybějící psaní na ležato fakt nechápu. to by snad mělo být jedno z prvních co měli opravit :-(. Na iOS i Androidu jim to normálně fachčí jak má.

 6. pejvl (neregistrovaný)

  kde je integrace chatu do prostředí telefonu? Messenger ve WP8.1 zrušili a slibovali, že s novym Skypem se Skype chat vrátí jako náhrada za rušený messenger :-(

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *