Skype pro Windows Phone nebude fungovat ani na Lumii 610

Když se asi před měsícem v Marketplace konečně objevila finální verze aplikace Skype, jeho příznivce zklamala zpráva, že se svého oblíbeného komunikátoru kvůli nižší hardwarové výbavě nedočkají na nadcházejících telefonech s předinstalovanou verzí operačního systému zvanou Tango a s pouhými 256 MB RAM. Nokia se je však snažila uklidnit s tím, že na jejím telefonu Lumia 610 běží Skype naprosto bez problému a že tedy není důvod, proč by jeho budoucí majitelé nemohli Skype používat.

 Tento týden ale finský výrobce vzal své tvrzení zpět. Po týdnech testování zveřejnil zprávu, že aplikaci prý na 610 lze spustit, její běh však není tak plynulý, jak by si představoval. Nokia se proto rozhodla aplikaci pro toto zařízení zablokovat, takže ji už z Marketplace není možné stáhnout.

I když je to jistě nepříznivá zpráva, není vyloučenou, že můžou autoři další verze Skype lépe optimalizovat. Navíc se v budoucnu očekává integrace tohoto komunikačního protokolu přímo do samotného systému. Otázkou ale zůstává, zda se této funkce dočkají i majitelé slabších zařízení.

Zdroj: Pocketnow

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku