Domů » Bleskovky » Skládací telefon od Samsungu má dorazit ve 3. čtvrtletí, levný rozhodně nebude

Skládací telefon od Samsungu má dorazit ve 3. čtvrtletí, levný rozhodně nebude

Samsung již za dva týdny představí své vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku, Galaxy S8 a S8+. Korejský gigant má však ve svém rukávu ještě další esa, s nimiž by nás měl seznámit na podzim. Po dlouhé době se snad dočkáme nové generace Galaxy Note, která bude dostupná na našem trhu a nebude trpět náhodným vzněcováním; a konečně by se také měl objevit dlouze spekulovaný telefon s ohebným displejem.

samsung-launching-foldable-smartphones

Podle korejských médií dorazí první vzorky již ve třetím čtvrtletí letošního roku, tedy někdy v době, kdy Apple odhalí své nové iPhony. Má se jednat o luxusní zařízení, vyrobené z prémiových materiálů, dá se tedy předpokládat i velmi vysoká cena cílící na klientelu z vyšších pater. Samsung údajně připravuje tisíce prototypů, které rozešle svým partnerům k testování, na základě kterého se rozhodne, zda vůbec bude mít zařízení ekonomický smysl, a zda přistoupí k masové výrobě. Chystaný smartphone má být kompaktní, přičemž po rozložení dojde ke zdvojnásobení plochy displeje pro pohodlnější práci a konzumaci obsahu.

samsung-galaxy-x-patent-04-720x368

Nutno podotknout, že Samsung není v úsilí představit první smartphone s ohebným displejem sám; své prototypy už loni například ukázala společnost Lenovo a do hry se chtějí zapojit i čínští výrobci. Letošní podzim bude ve světě mobilních zařízení rozhodně zajímavý.

Skládací telefony: Hudba budoucnosti, nebo jen výstřelek do prázdna?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Skladaci smartphone bude az bude lepšia technológia, baterka, mensie a tensie procesory… Viem ai predstaviť rolovaci na ruku .. Skladaci do vrecka jedine az po zlozeni bude 8-10mm inak to bude len pre ozaj veľkých fanúšikov technológie ktory nevedia co s peniazmi. Po zlozeni by nemal byt väčší ako dnesne 5-5,7″ smartphony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).