Skládací telefon od Samsungu má dorazit ve 3. čtvrtletí, levný rozhodně nebude

Samsung již za dva týdny představí své vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku, Galaxy S8 a S8+. Korejský gigant má však ve svém rukávu ještě další esa, s nimiž by nás měl seznámit na podzim. Po dlouhé době se snad dočkáme nové generace Galaxy Note, která bude dostupná na našem trhu a nebude trpět náhodným vzněcováním; a konečně by se také měl objevit dlouze spekulovaný telefon s ohebným displejem.

samsung-launching-foldable-smartphones

Podle korejských médií dorazí první vzorky již ve třetím čtvrtletí letošního roku, tedy někdy v době, kdy Apple odhalí své nové iPhony. Má se jednat o luxusní zařízení, vyrobené z prémiových materiálů, dá se tedy předpokládat i velmi vysoká cena cílící na klientelu z vyšších pater. Samsung údajně připravuje tisíce prototypů, které rozešle svým partnerům k testování, na základě kterého se rozhodne, zda vůbec bude mít zařízení ekonomický smysl, a zda přistoupí k masové výrobě. Chystaný smartphone má být kompaktní, přičemž po rozložení dojde ke zdvojnásobení plochy displeje pro pohodlnější práci a konzumaci obsahu.

samsung-galaxy-x-patent-04-720x368

Nutno podotknout, že Samsung není v úsilí představit první smartphone s ohebným displejem sám; své prototypy už loni například ukázala společnost Lenovo a do hry se chtějí zapojit i čínští výrobci. Letošní podzim bude ve světě mobilních zařízení rozhodně zajímavý.

Skládací telefony: Hudba budoucnosti, nebo jen výstřelek do prázdna?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. tomas (neregistrovaný)

    Skladaci smartphone bude az bude lepšia technológia, baterka, mensie a tensie procesory… Viem ai predstaviť rolovaci na ruku .. Skladaci do vrecka jedine az po zlozeni bude 8-10mm inak to bude len pre ozaj veľkých fanúšikov technológie ktory nevedia co s peniazmi. Po zlozeni by nemal byt väčší ako dnesne 5-5,7″ smartphony.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *