Domů » Bleskovky » Siri prozradila datum konference WWDC: Apple na ní možná přejmenuje OS X

Siri prozradila datum konference WWDC: Apple na ní možná přejmenuje OS X

Stejně jako v minulých letech, i letos se bude konat konference Worldwide Developers Conference (WWDC), na které se zástupci Apple setkají s vývojáři a prozradí, jaké novinky čekají jablečné operační systémy a jejich aplikace. Datum a místo konání události prozradila včera večer osobně digitální asistentka Siri.

WWDC

Konference se odehraje mezi 13. – 17. červnem v San Franciscu. První den, patrně tradičně v 19:00 hodin našeho času, odstartuje událost úvodní keynote, na níž budou oznámeny softwarové novinky. Spekuluje se, že Apple bude chtít více sjednotit názvy svých operačních systémů, a z tohoto důvodu po čtyřech letech znovu přejmenuje počítačový systém OS X na MacOS; tento název již obsahují kódy některých aplikací.

macOS

OS X, respektive MacOS, by se měl přehoupnout do nové verze s číslem 10.12, očekává se i představení iOS 10 a nových verzí watchOS a tvOS. Hardwarové novinky na vývojářské konferenci spíše neočekáváme, ačkoliv může dojít k představení nových Maců či MacBooků. Mobilní novinky, které bude pohánět iOS 10, by měly přijít tradičně v září.

apple-wwdc-2016 Oficiální pozvánka na WWDC

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).