Domů » Bleskovky » Siri se možná naučí automaticky odpovídat na vaše hovory

Siri se možná naučí automaticky odpovídat na vaše hovory

Zaměstnanci Apple podle serveru Business Insider testují novou funkci, která by mohla být obsažena v některé z příštích verzí operačního systému iOS. Služba se jmenuje iCloud Voicemail a má do hry zapojit jak jablečné cloudové úložiště, tak hlasovou asistentku Siri.

 

Toto spojení má poskytnout několik vylepšení v situacích, kdy nemůžete přijmout hovor. Pokud vám kontakt zanechá zprávu na vaší hlasové schránce, služba iCloud Voicemail se má postarat o její přepis do textové podoby a uložení na iCloud, odkud bude možné si ji diskrétně přečíst. Kromě toho může Siri automaticky (na základě vašeho svolení) v rámci služby iCloud Voicemail sdělit volanému důvody, proč zrovna v danou chvíli nemůžete přijmout hovor, například na základě vaší pozice nebo uložené události v kalendáři. 

Převádět nahrávky v hlasové schránce na text zvládá například služba Google Voicemail, která je ale dostupná pouze ve Spojených státech. Pokud bude testování Apple úspěšné, můžeme se této funkce dočkat již příští rok v iOS 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jarda (neregistrovaný)

    Parada, dalsi vec, ktera mi do telefonu nesmi. Siri si bude povidat s druhou Siri, a ja to budu akorat platit, ne? ;-)

    Viz Dialog 2000 z desky Fesaku… ;-)

  2. Karel (neregistrovaný)

    Dobrý den,váš manžel nemuže hovor přijmout,protože je u milenky kterou pravděpodobně momentalně klátí.Doporučuji zavolat raději jí,jeji telefoní čislo 777234792 dle facebook profilu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).