Domů » Bleskovky » Siri mluví česky! První známky odhaluje poslední beta verze macOS Sierra

Siri mluví česky! První známky odhaluje poslední beta verze macOS Sierra

Na červnové konferenci byla představena nová verze operačního systému macOS s názvem Sierra. Ta bude pravděpodobně vypuštěna do světa v ostré verzi v září, avšak již nyní může veřejnost a vývojáři testovat beta verze systému; ta poslední má číslovku 3 a může být pro českého uživatele velice zajímavá.

siri-cesky-macos-tit

Server muj-ipad.cz zveřejnil velmi zásadní objev uživatele Jana Pilaře – Siri se naučila česky, respektive zatím česky vyzývá uživatele k otázkám, očekává však, že je položíte v angličtině.

siri-cesky-macos-03

Podobné zjištění zjistili i uživatelé v Rumunsku, je tedy možné, že si Siri s novou verzí macOS rozšíří jazykovou znalost, která je aktuálně „omezena“ na 20 jazyků. Může se ale také jednat o pouhý náznak velmi vzdálené budoucnosti. Rozuzlení by mělo přijít letos na podzim.

siri-cesky-macos-02

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments