Domů » Bleskovky » Siri mluví česky! První známky odhaluje poslední beta verze macOS Sierra

Siri mluví česky! První známky odhaluje poslední beta verze macOS Sierra

Na červnové konferenci byla představena nová verze operačního systému macOS s názvem Sierra. Ta bude pravděpodobně vypuštěna do světa v ostré verzi v září, avšak již nyní může veřejnost a vývojáři testovat beta verze systému; ta poslední má číslovku 3 a může být pro českého uživatele velice zajímavá.

siri-cesky-macos-tit

Server muj-ipad.cz zveřejnil velmi zásadní objev uživatele Jana Pilaře – Siri se naučila česky, respektive zatím česky vyzývá uživatele k otázkám, očekává však, že je položíte v angličtině.

siri-cesky-macos-03

Podobné zjištění zjistili i uživatelé v Rumunsku, je tedy možné, že si Siri s novou verzí macOS rozšíří jazykovou znalost, která je aktuálně „omezena“ na 20 jazyků. Může se ale také jednat o pouhý náznak velmi vzdálené budoucnosti. Rozuzlení by mělo přijít letos na podzim.

siri-cesky-macos-02

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Zni to dobre, ale aby to nebyla stejna kachna jak pred par lety ta z LSA. (a ve skutecnosti je to tak, jak je zmineno v komentarich ve zdroji – proste jen prelozena jedna veta, ktera Siri uvozuje, ale komunikace bude v eng).

 2. kropovez (neregistrovaný)

  Bylo by to parádní, ale čekal jsem, že s tím přijde jako první MS se svojí Cortanou, tak snad už brzy :)

  • Jiří Mrázek (neregistrovaný)

   Těžko může být Microsoft první, když první byl Google, Google Now české hlasové povely zvládá bez problémů.

  • Yegor (neregistrovaný)

   Zpátečnický a všeničicí Microsoft? Přijít s něčím jako první? Jáááhahahahááááááááá :-D

   • kropovez (neregistrovaný)

    Tu od googlu jsem zkoušel, ale není moc inteligentní a navíc je jen v telefonu. A ano, MS většinou přichází s věcmi jako první.

   • Michal (neregistrovaný)

    Ano, přišel jako první z velkých hráčů s nepoužitelným a neůspěšným systémem, jako první to taky zabalí, je první, na koho vývojáři dlabou atd. Čili samá prvenství, o který nikdo nestojí.

   • kropovez (neregistrovaný)

    A proto ho používá 80% uživatelů a co se týče telefonů, tak se porizuje jako adekvátní levnější náhrada za iphone.

   • Michal (neregistrovaný)

    Samozřejmě tím myslím mobilní systém a nikdy, opakuju nikdy to nemůže nahradit iOs, nebo Android, takový ambice si ten pseudosystém ani nedělal.

   • kropovez (neregistrovaný)

    Android už dávno nahradil, u iOS musí ještě trochu dohánět, když si nechal ujet vlak.

   • Petr (neregistrovaný)

    Kropovez, ty tem nesmyslum co tady pises doopravdy veris nebo nas jenom tahas za fusekli?

   • kropovez (neregistrovaný)

    Právě že nevěřím žádným nesmyslům, ale mluvím z vlastní zkušenosti. Androidu jsem dával šanci 3 roky a vystřídal 3 telefony. Jsem hračička, takže jsem miloval tu otevřenost, ale těch chyb… Člověk musel neustále čistit ramku a neměl jsem jistotu, že se ten systém umí starat sám o sebe… Dal jem šanci Windowsu a koupil si lumii 640. Začal se mi líbit nový vzhled a aktivní dlaždice, že jsem nemusel hledat, která aplikace obsahuje funkční widget. Nemusím kontrolovat RAMku, nemusím stahovat aplikace pro zápisník, navigaci, cloud,… Pak ti ještě MS přislíbí aktualizaci na W10, kde začne vynikající synchronizace s PC a vznik UWP… Mohl bych se rozepsat, řekni mi nějaké mínus, které ten systém má…

   • Michal (neregistrovaný)

    Ta náhrada je tak pofidérní, že si jí koupí v dnešní době pouze jeden člověk ze sta a to je ještě k tomu nejakej nedomrlej cvok.

   • Jirka (neregistrovaný)

    Tak pokud jsi čistil RAM tak pak není divu že to nefungovalo.

 3. Ja se obavam, ze to je jen prelozena veta, ale cesky se siri ‚nauci‘ tak mozna za par let (jestli vubec).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).