Sledujte nás na YouTube

Šibenice: Oblíbená hra se slovy přichází na Windows Phone

Čeští Windows Phone vývojáři opravdu nelení a Marketplace pravidelně zásobují zajímavými tituly. Dnes se podíváme na oblíbenou hru Šibenice od Štěpána Šandy, ve které máte za úkol hádat slova. Plná verze se může pochlubit více než 7 000 českými výrazy, které jsou rozčleněny do několika úrovní obtížnosti (0 – 99). Hra navíc ukládá rekord nejvyšší dosažené úrovně, takže můžete soutěžit s kamarády nebo se jen snažit nahrát nejvyšší skóre. Šibenice také ukládá právě rozehranou partii, takže i když se dostáváte k novému rekordu a hru musíte náhle ukončit, nebudete mít pak problém s plynulým obnovením aktuálně rozehraného tahu.

-

Autor na hře pracoval zhruba měsíc a podle jeho slov bylo časově nejnáročnějším problémem vytvořit kvalitní slovník se správnými výrazy pro hádání. Zajímavostí také je, že úplně první verze hry neprošla certifikačním procesem z toho důvodu, že na šibenici visel obrys člověka a to se Microsoftu nelíbilo. Brzy se v Marketplace objeví také slovenská a anglická verze, tak doufejme, že s nimi Štepán bude slavit úspěch a přejeme mu hodně štěstí při dalším vývoji.

Trial verze obsahuje pouze 100 slov a maximálně vás pustí do páté úrovně obtížnosti. Plná verze hry stojí přijatelných 27 Kč a najdete ji na Marketplace. 

-

Tip pro začínající programátory: Pokud si chcete zkusit vytvořit vlastní hru pro Windows Phone, určitě byste neměli minout náš patnáctidílný seriál o programování her v XNA, který připravil Tomáš Slavíček. A před několika dny jsme nakousli další sérii článků, ve které se Robert Varga pro změnu podrobně věnuje tvorbě Windows Phone aplikací.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. mino (neregistrovaný)

    android verzia [odkaz]..

  2. Novit (neregistrovaný)

    Super hra… koupil sem si plnou a nemůžu přestat hrát :D fakt stylová a suprově zabaví :)

  3. pinhead (neregistrovaný)

    Konečně jsem se dočkal :-) koupil jsem,je to paráda.Pořád hraju :-)))

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *