Domů » Bleskovky » Sharp SH-04F Aquos: Japonský obr s 5,4″ displejem a tenkými rámečky

Sharp SH-04F Aquos: Japonský obr s 5,4″ displejem a tenkými rámečky

Telefony Aquos od Sharpu se u nás oficiálně neprodávají, a je to poměrně škoda, neboť se jedná o kvalitní kusy hardwaru, které vynikají velmi kvalitními displeji a precizním japonským provedením s osobitým designem. Tato slova platí i pro model SH-04F, který i přes úhlopříčku displeje 5,4 palce nabídne celkově rozumné rozměry.

 

Mohou za to velmi tenké okraje kolem displeje, díky nimž patří displeji celkem 81 % čelní plochy zařízení. Půdorysné rozměry SH-04F činí 140 x 74 milimetrů a přestože například Sony Xperia Z2 nabídne o dvě desetiny palce menší úhlopříčku, na výšku měří o 7 milimetrů více. Displej telefonu od Sharpu je vyroben technologií IGZO a nabídne klasické Full HD rozlišení.

   

V útrobách tohoto „kompaktního obra“ tepe čtyřjádrový Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz, podpořený 2 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB a lze ji rozšířit až 128GB paměťovou kartou microSD. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, přední kamerka pak 2,1 Mpx. Tloušťka telefonu činí 9,3 milimetru, což je možná více, než nabídnou současné žiletky, ukrývá se v ní ale baterie o kapacitě 3 300 mAh.

   

Rovněž potěší certifikace IP57 proti vniknutí prachu a vody a také systém Android ve verzi 4.4.2 KitKat. Telefon je prodáván exkluzivně u operátora DoCoMo za cenu v přepočtu 14 600 Kč bez DPH. Projevili byste o takový telefon v případě dostupnosti na našem trhu zájem?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments