Domů » Bleskovky » Sharp představil vodotěsné véčko a kompaktní vlajkovou loď

Sharp představil vodotěsné véčko a kompaktní vlajkovou loď

Telefony Sharp se na našem trhu oficiálně neprodávají, přitom tento japonský výrobce produkuje kousky, po nichž by nejeden Evropan rád sáhl. Vyznačují se především velmi tenkými rámečky kolem displeje, který je vyroben technologií IGZO, zajišťující vysoký jas, živé barvy a minimální spotřebu. Novými přírůstky do portfolia Sharpu jsou véčkový model a slušně vybavený kompaktní smartphone.

 

Aquos K

Začněme nejdříve form factorem, který je prakticky na vyhynutí. Nové véčko od Sharpu má dva displeje, vnitřní má úhlopříčku 3,4“ a rozlišení 960 × 540, což zajišťuje dostatečnou jemnost 328 ppi, vnější je pak monochromatický a slouží především k zobrazování notifikací a času.

 

Pod displejem se nachází hardwarová klávesnice s barevně odlišným čtyřsměrovým tlačítkem s potvrzovacím středem, která díky dotykovým senzorům funguje jako touchpad. Na opačné straně klávesnicového kusu se nachází čočka 13megapixelového fotoaparátu doplněná o LED diodu.

  

O výkon se stará čtyřjádrový procesor od MediaTeku podpořený 1 GB operační paměti, kapacita vnitřního úložiště se zastavila na hodnotě 8 GB, lze ji však rozšířit o paměťovou kartu microSD. Telefon si rozumí se sítěmi LTE, pochopitelně nechybí ani Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS. V těle telefonu, které má v zavřeném stavu tloušťku 16,9 mm, se nachází baterie o kapacitě 1 410 mAh. Hmotnost telefonu je 128 gramů.

    

Telefon potěší zvýšenou odolností s certifikací IPX5 / IPX7, nabízen bude v červené, bílé a černé barvě s texturou na povrchu.

  

Aquos Mini

Druhým představeným kouskem je model Aquos Mini, který potěší zejména nepřátele velkých displejů. S úhlopříčkou 4,5“ se řadí spíše k menším kouskům, ačkoliv výbavou příliš nezaostává za vlajkovými loděmi.

  

Displej nabízí Full HD rozlišení a je vyroben technologií IGZO, po stranách a nad displejem jsou extrémně tenké rámečky, široká je pouze brada s logem výrobce, škoda, že se do ní nevešla ještě senzorová tlačítka. Telefonu vládne čipset Qualcomm Snapdragon 801 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,3 GHz, ve výbavě jsou dále dva gigabajty operační paměti a 16GB úložiště, které lze rozšířit paměťovou kartou.

Sharp Aquos Mini je osazen 13megapixelovým fotoaparátem na zadní straně, čelní kamerka, která se kvůli tenkým rámečkům nachází pod displejem, disponuje rozlišením 1,2 Mpx. Telefonu nechybí nic z důležité konektivity, obsahuje Wi-Fi, Bluetooth, LTE, NFC a dokonce i infraport. Ani tento kousek není ochuzen o odolnost vůči vodě s certifikací IPX5 / IPX7. Telefon bude nabízen v modré, růžové, bílé a černé barvě.

    

Bohužel ani s jedním představeným telefonem nemůžeme počítat na evropském, tím méně na českém trhu. Líbí se vám některý z představených kousků?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.