Domů » Články » Seznam.cz inovuje služby Lidé.cz, Stream.cz, Email.cz a další, dočkáme se mobilních aplikací

Seznam.cz inovuje služby Lidé.cz, Stream.cz, Email.cz a další, dočkáme se mobilních aplikací

Seznam.cz dnes na tiskové konferenci poodhalil novinky, které brzy integruje do svých stávajících služeb, a rozhodně jich není málo. Počítá se i s mobilními aplikacemi pro Android a iOS.

Letošní podzim se u společnosti Seznam.cz ponese ve znamení výrazných úprav stávajících služeb. Už 15. října se dočkáme nového vzhledu internetové televize Stream.cz. Na první pohled dostane více prostoru samotné přehrávání videí, zpřehlední se výběr jednotlivých pořadů a jejich dílů a přibydou i možnosti upozornění na nové díly oblíbených pořadů, a to na jakémkoliv zařízení.

Stream.cz totiž bude mít kromě desktopové verze s responzivním designem zároveň i mobilní aplikace pro zařízení s operačními systémy iOS a Android. Po spuštění nové verze se Stream.cz bude soustředit na vlastní produkci pořadů a uživatelé již nebudou mít možnost nahrávat vlastní videa.

 
Nový Stream.cz nabídne podobný design jako Mixer.cz

Klíčové služby v novém kabátku a s novými funkcemi

Stream.cz se na podzim stane opravdovou internetovou televizí, která bude nabízet jen vlastní obsah. Pro uživatelská videa už na Stream.cz nebude místo. „Stream.cz byl dlouho jakýmsi hybridem úložiště uživatelských videí a redakčních pořadů. To změníme. Na Stream.cz bude pouze profesionální obsah, tedy pořady, které vyrobí naše redakce. Novou podobu služby jsme tomuto cíli uzpůsobili,“ popisuje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz. A dodává: „Měníme také koncept služby. Už nechceme, aby si lidé museli složitě hledat, jaký pořad si pustit. Jakmile přijdou na Stream.cz, okamžitě se jim spustí vybraná epizoda pořadu a po jejím skončení bude následovat upoutávka na další pořad, reklama a rovnou se spustí další video. Stream.cz je tak další služba, která bude lidi sama bavit díky dramaturgii, kterou připraví naše redakce.

Služba Email.cz dostane na podzim další volitelný kabátek, který navíc kromě svého „papírového“ vzhledu přinese i výrazné zjednodušení v oblasti funkcionalit. Ten, kdo si tento nový vzhled vybere, si práci s e-mailem výrazně zjednoduší. I když mu zůstanou zachovaná veškerá nastavení, bude moci pracovat jen se základními funkcemi e-mailu – tedy psaní a čtení zpráv (včetně rychlých odpovědí a přeposlání). Odpadne možnost řazení zpráv, štítkování, filtrování nebo třeba složitějších nastavení. Vzhled je kdykoliv možné změnit za jiný.

 
Papírový design pro Email.cz (vývojová verze)

Lidé.cz se také dočkají na podzim úprav. Opět směrem ke zjednodušení služby – lidé ji už nyní nejčastěji používají jako seznamku, kde si skrze „vzkazník“ vyměňují soukromé zprávy. Podzimní úprava udělá ze služby Lidé.cz ještě přímočařejší seznamku, která bude postavená na fotografiích. I pro samotné seznámení nebude nutné vyplňovat tabulkové informace, do profilu si každý může napsat, co uváží za vhodné. Ale hlavně jej bude moci kdykoliv obohatit o aktuální fotografie, například ze svých oblíbených míst.

  
Lidé.cz se změní v moderní SeznamKu

Profil tak bude připomínat jakýsi foto příběh každého člověka. Samotné seznamování pak bude založené na výběru člověka podle fotografie a snadného filtru. Když člověk najde někoho, kdo mu je sympatický, pošle mu žádost o konverzaci. Až na základě povolení této žádosti si budou moci oba psát zprávy. Pro tyto privátní konverzace i snadné vkládání fotek do profilu budou na podzim připraveny i aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Desktopová verze služby Lidé.cz bude samozřejmě responsivní.

Mobilní aplikace: S Windows Phone se zatím nepočítá

V současné době má většina služeb Seznamu responsivní design. Služby, které zatím responsivní nejsou, postupně upraví tak, aby responsivní byly. Stále však existuje velká skupina lidí, která před mobilními responsivními verzemi služeb upřednostňuje aplikace, které si do telefonu chtějí stáhnout. I pro ně bude mít Seznam.cz většinu služeb dostupnou v podobě aplikace. Do Vánoc chce mít Seznam.cz dostupné aplikace pro většinu našich hlavních služeb, opět však pouze pro Android  a iOS.

V říjnu přijdou aplikace pro Stream.cz, máme připravenou aplikaci pro Sbazar.cz, Firmy.cz. Počítáme s aplikací pro Lidé.cz. Pracuje se rovněž na aplikaci pro e-mail, Super.cz a Sport.cz. Nativní aplikace pro Windows Phone zatím nejsou v plánu, podle Seznamu má tato platforma mezi uživateli jejich služeb stále velmi nízký podíl, ale pokud se bude zvyšovat, mohly by se později aplikace pro mobilní Windows také objevit. Do té doby budou moci uživatelé této platformy používat optimalizované mobilní verze.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

20 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Docela by mě zajímalo co udělají s komunitou okolo chatu a diskuzí.

  Jinak to vypadá, že z Lide.cz chtějí udělat další Badoo, nebo Leyter

 2. Nechápu lidi, co dobrovolně v dnešní době používají služby seznamu..

  Kromě map, ty jsou v čechách zatím bez konkurence..

 3. Děsím se toho co udělají s Lidé. Nejsem odpůrce nových nápadů, ale tohleto je vážně strašný. Stačil by prostě redesign na rok 2013, ale se zachováním všech dosavadních funkcí. Pokud to bude jen suchá seznamka, tak s Lidé po mnoha letech končím. :/

 4. Fore (neregistrovaný)

  Pravda je, že načítat ten jejich email na telefonu, to je horor…. :D

  • salab (neregistrovaný)

   Nechápu, email na telefonu přes adresu m.email.cz rozhodně nemůže být horor.

  • Já si vůbec nedokážu představit, že bych přistupoval k mailu v telefonu nebo tabletu přes prohlížeč. Od čeho jsou emailoví klienti.

 5. Franke (neregistrovaný)

  aha, tak zase Seznam považuje WP za minoritní, bože… [odkaz] To je takový problém dělat aplikace místo dvou hned na TŘI?! Měl by tak pokrytý vekěrý trh dněšních podporovaných OS (BB bohužel no..) A na Windows 8 si taky mohli vzpomenout

  • pickwick (neregistrovaný)

   Minorita je minorita. Ponaučení pro uživatele Seznamu – nekupovat zařízení s WP. Je potřeba si zvyknout, že když člověk používá minoritní OS, dostává i minoritní podporu od výrobců SW, internetových služeb a podobně.

  • vojtausti (neregistrovaný)

   Nojo, Ios je také minorita, a dnes az za WP! Tak tomu moc nerozumím :-\

  • Jaké poučení? Ještě stále používám seznam email a synchronizace s ním je na Windows Phone plně funkční. Ostatní věci mohou počkat, až budu doma na PC nebo je prostě udělám přes službu jinou. Seznam je sám proti sobě.

  • pickwick (neregistrovaný)

   Ne nejde proti sobě. Každá platforma potřebuje nové analytiky, vývojáře a testery, to všechno stojí peníze a tak se Seznam zaměřuje na skupiny, které jim zajistí návratnost, čili Android (dominantní skupina) a iOS (povětšinou bohatá klientela).

 6. Royce (neregistrovaný)

  D.o.p.r.d.e.l.e už mě s.e.r.o.u.. jak můžou vědět že uživatelů jejich služeb s WP je málo, když pro ně nic nenabízí? To je jak ty banky.. všechny tvrdí že je málo lidí s WP, nebo že vývoj pro WP je drahý.. ale pro iOS už jim to drahé nepřipadá..

  • pickwick (neregistrovaný)

   Uživatelé produktů od Applu jsou prostě většinou bohatší klientela, která více utrácí, proto se výrobcům více vyplatí podporovat iOS než WP.

  • „prostě většinou bohatší klientela, která více utrácí“

   Zdroj?

  • Royce (neregistrovaný)

   ano, proto vyvinu hafo aplikací zdarma??

 7. Představované služby jsou mi u zadele, jediné co mě od Seznamu zajímá, jsou offline Mapy.cz pro WP a o nich byla dnes taky řeč a to, že se připravují a byla jejich podoba i ukázána. Ale to je zase u zadele Michalu Javůrkovi, tak to tu píšu za něj, protože se o tom na diskusním fóru tady mluvilo, byly kolem toho pochybnosti a nikdo s přítomných z předešlé tiskovky Seznamu se k tomu taky tehdy nevyjádřil. Tak pro všechny, které to zajímalo, píšu tuhle pozitivní zprávu.

 8. smoorf (neregistrovaný)

  Dobrý den,neví někdo co udělat nebo nainstalovat ,aby mi jen obraz na stream.cz (seznam),jede jen zvuk,dík předem za rady

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).