Domů » Bleskovky » Sbohem 3,5mm jacku! Sluchátka EarPods s Lightning konektorem zachycena na videu

Sbohem 3,5mm jacku! Sluchátka EarPods s Lightning konektorem zachycena na videu

Zhruba měsíc nás dělí od představení nové generace iPhonů, která přinese několik novinek, a rozloučí se s dosud neochvějnou stálicí – 3,5mm jackem na sluchátka. Tento letitý konektor nedostane žádnou náhradu, k připojení sluchátek bude sloužit Lightning konektor, který u současných iPhonů slouží k přenosům dat a k dobíjení. Apple bude k novým iPhonům přibalovat novou verzi sluchátek EarPods s Lightning konektorem, my se na ni můžeme s předstihem podívat na následujícím videu.

Official iPhone 7 Lightning Earphones Leak?!!

Žádné velké překvapení se nekoná, samotná sluchátka vypadají stejně jako u současné generace, panel s dálkovým ovládáním však vypadá o něco větší, zřejmě kvůli převodníku DAC/amp. Tlačítka na panelu jsou nicméně stejná a umožňují změnu hlasitosti, pozastavení/spuštění hudby či posun mezi skladbami. K iPhonům bude zcela určitě možné připojit i vlastní sluchátka se standardním 3,5mm jackem, bude však nutné použít adaptér, na jehož přítomnost v balení bychom rozhodně nevsázeli; spíše se bude jednat o zvlášť prodávané příslušenství s vysokou cenou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments