Domů » Bleskovky » Samsung chystá Galaxy Book: 10″ tablet s Windows 10, podporou LTE a perem S Pen

Samsung chystá Galaxy Book: 10″ tablet s Windows 10, podporou LTE a perem S Pen

Společnost Samsung veze na veletrh MWC vlajkový tablet Galaxy Tab S3 s Androidem, možná se ale dočkáme i zařízení s Windows 10, které ponese název Galaxy Book. Existenci zařízení tohoto jména potvrzuje aplikace Book Settings, která je k nalezení v obchodě Windows Store.

galaxy-book

A co by měl Galaxy Book být? Poslední spekulace naznačují desetipalcový tablet s AMOLED displejem a procesorem od Intelu. Tablet má disponovat podporou sítí LTE a také rozšířenou podporou pro stylus S Pen. Ten má fungovat podobně jako na tabletofonech Galaxy Note, včetně funkce Air Command, kdy se po přiblížení pera k displeji a stisknutí tlačítka objeví kolem hrotu kruh s nabídkou funkcí, např. pro psaní rychlých poznámek, psaní po obrazovce či pro rychlé vytvoření screenshotu.

s-pen

Aplikace Book Settings dále odhaluje volitelnou funkci prodloužení životnosti akumulátoru, která bude limitovat jeho nabití na 85 procent. Chybět nemá ani funkce Screen Dimming, která díky čelnímu fotoaparátu pozná přítomnost uživatele a na základě toho bude upravovat úroveň jasu displeje.

sm-w627

Tablet již s kódovým označením SM-W627 schválila certifikace FCC, která také odhalila bezdrátovou konektivitu tvořenou duální Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.1. „Drátovou“ konektivitu bude zastupovat port USB-C.  Zda bude mít Galaxy Book premiéru na MWC, je prozatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Proč ne, win10 jsou dobře a na tabletech už běží, naštěstí nezvolili tu sragoru w10m aneb jeden velký omyl.
  Všichni ví že je odepsány, výrobci na něj kašlou ale stále je to pro některé modla (nebudu jmenovat, ozve se sám) ač je to v posledních buildech pomalé a zasekaný jako ctyrkove droidy.

  • Už aby intel udělal pořádný mobilní procesory – Tohle jso srágory 15-30fps v některých hrách – humus.

   • Intel skončil s mobilnými procesormi. Preto sa bojim že čo tam chcú dať.
    Skor by si MS mal pohnúť s W10 Cloud, aby sme tu mali poriadne ARM windows tablety

 2. Snad se konecne dožijeme 10 palcoveho tabletu bez rámečků nebo max s 5 km na všech stranách a rozumnou vahou pod 400 g!!!!!????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).