Domů » Bleskovky » Samsungu se daří, Galaxy S4 zaznamenává rekordní úspěch

Samsungu se daří, Galaxy S4 zaznamenává rekordní úspěch

Všichni očekáváme, že Samsung Galaxy S4 bude prodejním hitem, vzhledem k předchozím modelům, rozsahu distribuční sítě a masivní marketingové kampani, které se dá jen obtížně uniknout. Samsung se letos poprvé dostává na podobnou úroveň prodejů, jakou mívá Apple s iPhone. Podle korejských novin Chosun, které mají informace od nejmenovaného vysokého představitele Samsungu, dosáhly prodeje Galaxy S4 čtyři miliony v období od 26. do konce dubna.

- - -

Během následujících deseti dnů došlo ke zpomalení a prodaly se další dva miliony telefonů. Dosažení deseti milionů se očekává do konec tohoto měsíce. Pro srovnání, předchozího modelu Galaxy S III se prodalo deset milionů až po dvou měsících a v případě Galaxy S2 to trvalo 150 dnů. Apple za první víkend prodal pět milionů kusů iPhone 5, Samsung se tak dostává stále blíž.

David Podzimek

42 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  A pak, že lidi nemaj prachy. Já kdybych si koupil telefon za 17 000, tak snad ani v noci nebudu spát (né že bych na to neměl, jen jsem praktickej člověk). Stejně ten telefon většina lidí používá jako telefon za 6 000. Prostě reklama je mocná zbraň.

  • Já třeba chci tak výkonné zařízení, aby se nesekalo, vše co umí zvládalo pokud možno co nejlépe – rychlost, výdrž, fotoaparát, displej..

   Neumím si představit mít telefon z nižší cenové:D..

   Chvíli jsem musel mít nouzově HTC Evo, ale to byl děs, to samé Xperia Arc

  • MARTIN: To tedy, marketing nad zdravý rozum, opravdu:-/

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Rychlost na androidu a výdrž na S4 ? bitch please

  • Vždyť i ta S4 se seká.

  • Pokud se pro Vás seká S4, tak jak byste zíraly na něco v kategorii lowendů??.. Navíc byla již vydána aktualizace, která výrazně urychluje svižnost prostředí.

   Osobně S4 nevlastním, mám teď Note2, ale po vyladění se NEseká, mám tam jiný launcher, Touchwiz stojí za prd, vypnuté animace jak v launcheru, tak možnostech pro vývojáře, a neinstaluju každou kravinu, a opravdu sviští, takhle bude svištět i S4 (a ještě rychleji). Proto si jí Google vybral jako referenční a bude na ní také čistý Android.

   Ale přirovnávát hi-end zařízení k low-endu, to ho asi kolegové výše neměli v rukou..

  • Lávra (neregistrovaný)

   No mám telefon pět dní a zatim ani škubnutí

  • David Podzimek

   Musíte brát v potaz, že řada zákazníků, zvlášť na západ od nás, ho kupuje za dotovanou cenu.

  • Lávra: Je rozdíl zařízení „out of box“ a když se časem zaplní aplikacemi, data, databáze. Pak teprve vynikne, jak je Android mrhač výkonu. 5 dní fakt není reference:-)

  • Lávra (neregistrovaný)

   Nemyslím,před tím jsem měl SGS2 dva roky a po updatu na 4.0.4 běží pohodlně do dnes

  • T.Z.: Tak vo výdrži je S4 jeden z tých lepšíoh

  • Tak zpráva od lůzy, co má Huhahej G300 – nemá tak dobrý fotoaparát, ale systém se neseká ;) Krásně plynulý .. Teď mám vyplá data a vydržím i 6 dní, ale to proto, že jsem dočasně bez tarifu .. Běžně 3-4 dny pohoda, s netem 2-3 dny, i tak super ;) Telefon za 3 tisíce .. Je S4, když je cca 6 krát dražší, šestkrát lepší? není …

  • Pravda. Nekteri si dokonce koupí auto za 2 mega a pouzivaji ho stejnym stylem jako auto za 20 tisic. Nehoráznost!!

  • S4crifice: Tak čistě matematicky, tvá G300 má 5x méně pixelů v displeji, tady je to docela těsně. Pak tu máme 1x1GHz vs 4×1.9GHz, tedy 1GHz vs 7.6GHz. 0.5GB vs 2GB RAM, tedy 4x více. No, skoro leží otázka, na kolik je S4 skutečně 6x lepší…

  • T.Z. (neregistrovaný)

   To bych chtěl vidět jak ti smartphone vydží šest dní. Leda bys ho šest dní ani neprobudil. Teď tu o rumcajsovi prosimtě.

  • Mě taky vydržel htc one šest dní, když jsem byl minulý rok v Banátu v Rumunsku, ale měl jsem na tom režim letadlo, protože tam stejně nebyl signál a jen jsem fotil a natáčel pár videí.

  • Tak jasně, baterku sežerou data a podsvícení displeje. Když ani jedno není v permanenci (tedy prakticky standby nebo poslech hudby), tak je výdrž diametrálně odlišná.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Tak když jsme u toho, tak auto za 2M bych si také nekoupil (i za předpokladu, že bych na to měl …) – proč? Hyundai I40 je krásné, prostorné auto … za relativně hezké peníze – berte to jako příklad .. Nepotřebuji mít Mercedes na kapotě, byť tam ten rozdíl v kvalitě asi nějaký přece jen bude, ale opět, třikrát kvalitnější auto to není …

   Ad. výdrž, dokládám screen ..

   [odkaz]

   Nikde netvrdím, že teď využívám svůj smartphone naplno, ale pro představu: volám pár minut denně, cca hodinu hraju sudoku, večer a ráno připojím na wifi … V plném provozu, tzn. data pořád, hovorů třeba dvacet denně, jsem na třech dnech … A v noci režim letadlo ..

   Rumcajs tady:

   [odkaz]

  • UNI k matematice: To je moc hezký, že má SGS4 to nej supr rozlišení, 4 procesory, tolik RAM … to ten telefon samozřejmě dělá lepším, ale je otázka … je to vůbec třeba? Když pominu hraní her na telefonu, k čemu je třeba takových parametrů? Popravdě – kdo z vás to využije jinak, než na hry? Možná velký displej na sledování internetu .. ale třeba rozlišení? to tam ty pixely fakt vidíte? Nebo já nevím, 4 jádra .. proč? Samozřejmě chápu, že je třeba jít s dobou a že jsou tyto a tyto možnosti, ale pořád tu je ve vzduchu otázka – proč? Je to nutnost?

  • Jo a ještě dodám k tomu screenu, telefon jsem dal do nabíječky o dva dny později, cca v 8 hodin ráno, takže výdrž byla bez 6 hodin 6 dnů ..

  • S4CRIFICE: Zkus udělat roční nájezd 20+k km/rok a rozdil ti dojde rychle.

   ad. matematika – neber to vázne,dělal jsem do legraci:) Nicmene, RAM je sezrsn a příšetnou Samsung nadstavbou, mizernou správou paměti Androidem a na konci nároky vyplývající z daného rozlišení grafiky. 4 jádra jsou marketing (nad využití 2 se systém zařízení prakticky nedostane. Ppi nad 300 opet marketing, podávaly aktuální móda.

  • Omlouvám se za „češtin“, S4 má příšernou Slide klávesnici.

  • :)) Doporučuji TouchPal ;)

   No, s tím autem nevím ;) Já tam ten rozdíl asi nepoznám, resp. to bude asi placebo efekt, že sedím v něčem za dvě mega …

   Jinak tím posledním příspěvkem si mi hezky potvrdil to, co jsem kritizoval výše – jde o marketingovou bublinu, boom v honu za jádry, mega displejem, mega rozlišení, který na tý placce stejně nepoznáte, ale když je poptávka …. jen to nechápu :)

  • Jen ať mě Samsung zklame v pořadí, jak zamýšlel.

   Tak jsou dvě věci, které si v autě kupuješ, pocit z jízdy a kvalitu. Pocit je subjektivní, kvalita měřitelná.

   Ano, je to honění se za proužky, ale těch proužků skutečně může být 4-6x více, než jakýsi G300. Nic více z toho vyplynout nemělo.

  • patla (neregistrovaný)

   presne tak zdarma ke kontraktu ,to je normalni kazdy dva roky novi tel z spicky jen si vybrat znacku ,anglie

 2. T.Z. (neregistrovaný)

  Ještě že mi bůh nadělil mozek abych nevyhazoval každý rok za takové předražené nesmysly. I když je pravda že pauznutí videa když se na něj nedívám mi neskutečně zkvalitní život :(((

  • Pamatuji si doby, kdy jsem „Ano pane ministře/premiére“ kompletně odposlouchal na Tréu 650 do sluchátek v MHD (ono se toho na obrazovce mnoho neděje:-) ). Ale s S4 ne, koukat budeš!:-D

  • T.Z. To já klidně vyměním tři zařízení za půl roku a když se to umí šikovně, tak to prakticky nic nestojí. Jinak prodeje s4 jsou obrovský úspěch, když vemu v úvahu obrovskou konkurenci android telefonů, který nejsou o nic horší.Ale za 17000kč nestojí ani sgs4 a už vůbec ne iPhone. U samsungu se ale cena šedivek snižuje každým dnem a už je to na 14500kč.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Pamatuju si doby kdy velké prodeje produktů se odrážely na ceně tzn. Čím více výrobků vyrobím tím více klesá výrobní cena (samozřejmě to tak ve skutečnosti je)ale když Samsung aka Copycat viděl co ělají židé z Apple a u ovcí jim to prochází nasadily taktiku přehnaných marží také a hle ti co urážely fandy Apple že si kupují předražený bazmek dělají to samé. End of Story

  • Geary: Tak pokud chceš telefon s iOS, máš tu iPhone za 16k+. Ale u Androidu je skutečně výběr z celé škály a samozřejmě, obrovské množství daný telefon (např. S4) za ty peníze skutečně nevytíží.

 3. Aby se jim nedařilo když mají reklamu i u nás na českých televizních kanálech :D … jenom pořád nechápu, proč Nokia taky nemá reklamy v našich televizích když je mají i na Slovensku.

  • David Podzimek

   Protože rozpočet Nokia na marketing je zlomek toho co má Samsung.

  • To pořád nevysvětluje, proč Slováci mají reklamu a my ne.

  • A je to reklama přímo nokie, nebo nějakýho operátora, který propaguje nokii? To je rozdíl.

  • To už si tak dobře nepamatuji, viděl jsem jí jenom jednou. Slovenské kanály tak často nesleduju :D … rozdíl to je, to je fakt ale nic se nemění na tom, že tady nějaká reklama na Nokii nebo všeobecně WP chybí. Zvlášť když patříme mezi top země, co se podílu WP týče. A když má i HTC peníze na to, aby zde propagovali One, nevidím důvod proč by i Nokia tady nemohla propagovat 920ku nebo 925ku. Nokie má v naší zemi dobrou pověst a věřím, že více reklam a propagace by jí jenom prospělo.

  • David Podzimek

   K tomu mohu říct dvě věci co vím a odpovídají i tomu co psal Geary.

   Člověk obeznámený se situací okolo českého zastoupení Nokia mi říkal, že rozpočet zde je prakticky na nule. Nemohou tak nic.

   Od LG vím, že na kampani se hodně podílejí operátoři, proto mají reklamy v v televizním vysíláni (na Slovensku opět).

   Nejspíš tedy půjde stejnou cestou i Nokia na Slovensku.

   Nemyslím, že investice do reklamy na 920 by měla návratnost a Nokia v současné době ty finance do naší země neinvestuje.

  • Reklamy do televize se nedělají kvůli návratnosti, ale povědomí o značce a produktu. Kdyby měla mít televizní reklama návratnost, muselo by se jednat nějakou aktuální slevu nebo nárazovou akci.

   Operátoři se na reklamách podílejí i u nás, tam se většinou protlačují levnější modely. Pokud se Nokia nedokáže dohodnout s operátory tak to bude buď opravdu téměř nulovými financemi (něco málo ale určitě mít budou – minimálně stejně jak na Slovensku) nebo diletantstvím marketingových pracovníku českého zastoupení Nokie.

  • Pokial sa nemylim, ta Nokia SK patri tiez pod ceske zastupenie..

   P.S. Budte radi, nam tie reklamy uz lezu na krk, tie kanaly sa sledovat proste nedaju… Takze bud pozerame vase alebo ziadnu TV.

 4. Blahopřeji Samsungu za úspěch,musím říct že tuto značku mám rád celkově ne jen v oblasti mobilních telefonů,jsem majitelem S3 a S4-řka se mi líbí ale pořizovat si jí zatím nebudu (ono těch sedmnáct už je opravdu moc) nejspíš to ještě letos vydržím s S3-ojkou,a pak bych si rád pořídil rovnou S5.

 5. Zajimavy co udela s lidmy reklama a umele vyvolana hysterie. Oproti S III toho telefon moc nenabizi, trochu vyrostl a ma vetsi vykon. PREKVAPIVE jdou na nej ale spise negativni reference, Samsung to asi nestihl odladit. Mezi zname problemy patri napr: přehrívání, časté lagy Touchwiz, velmi slabá baterie, odolnost, velikost, cena, chybí fm radio.

  • Naopak twlefon sa dizajnovo nezmenil a uz vobec nevyrastol ( rozmery) parametre sa ale podstatne zmenili(od displeja po pridanie novych senzorov). Ale áno nieje to nič čo by vlastník S3 nutne potreboval, možno až na lepšiu výdrž ale to by sa dalo vyriešiť väčšou batériou.

  • Tak při běžné obnově zařízení (2 roky-úvazek) je nyní S4 mířena na SII, to je sakra upgrade. Tak jako byl sakra upgrade SIII po SI.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).