Domů » Bleskovky » Samsung zvažuje, že se zbaví Bixby. Nahradí ji Google Assistant?

Samsung zvažuje, že se zbaví Bixby. Nahradí ji Google Assistant?

Když si zakoupíte jakýkoliv současný smartphone od Samsungu, najdete na něm moderně vypadající prostředí One UI prošpikované spoustou aplikací a služeb přímo od korejského výrobce. Jednou z nich je i personální asistentka Bixby, ta je však v našich končinách spíše na překážku, neboť se dosud nenaučila česky. Kdoví, zda jí k tomu dá Samsung vůbec příležitost.

Zahodí Samsung asistentku Bixby a vlastní obchod aplikací?

Podle informací agentury Reuters Samsung aktuálně diskutuje s firmou Google, zda na svých telefonech nenasadí namísto Bixby službu Google Assistant. Součástí rozhovorů je i ukončení podpory obchodu Galaxy Apps Store ve prospěch standardního Obchodu Play. Firmy prý v tuto chvíli ladí finanční detaily, přičemž k dohodě by mělo dojít ještě v průběhu tohoto týdne.

Google se snaží přimět Samsung k používání svých aplikací již několik let, avšak korejský gigant si stále svůj ekosystém brání. Nyní však prý Google položil na stůl lukrativnější podmínky, kterým by Samsung mohl podlehnout.

Ať dohoda dopadne jakkoliv, nás to zatím příliš trápit nemusí, neboť ani služba Google Assistant se prozatím nenaučila česky, byť některé indicie naznačují, že by její počeštění nemuselo trvat dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments