Domů » Bleskovky » Samsung zřejmě chystá řadu telefonů Galaxy J: Nemá chybět LTE a kamerka na selfies

Samsung zřejmě chystá řadu telefonů Galaxy J: Nemá chybět LTE a kamerka na selfies

V týdnu jsme vás informovali o telefonu s kódovým označením SM-E500F, který by mohl naznačovat příchod řady Galaxy E, nyní se v benchmarku GFXbench objevilo neznámé zařízení s označením SM-J100F, což by podle současné logiky Samsungu měl být Galaxy J1. Čeká nás další řada s písmenkovým označením?

  

Podle benchmarku má mít model SM-J100F 4,8“ displej s rozlišením 480 × 800 pixelů, což dává jemnost 194 ppi. Srdcem zařízení má být 64bitový procesor Marvell PXA 1908 se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,2 GHz, doplněný o 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť bude zřejmě pouze 4GB, tudíž lze očekávat slot na paměťovou kartu. Hlavní fotoaparát i čelní kamerka mají disponovat rozlišením 5 megapixelů a schopností zaznamenávat video ve Full HD.

  

Nešetřilo se ani na konektivitě, přítomen má být tradiční dvojlístek Wi-Fi a Bluetooth, doplněný o GPS a podporu sítí LTE (Cat. 4). Senzorová výbava má zahrnovat akcelerometr, gyroskop, proximity senzor, čidlo osvětlení a příjemným bonusem bude přítomnost elektronického kompasu a barometru. Operačním systémem bude Android 4.4.4. O datu představení, dostupnosti a ceně je zatím předčasné mluvit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Supercorsa (neregistrovaný)

  Na telefónoch od Samsungu je super jedna vec a to tá, že presne vieme ako budú vyzerať ešte pred ich predstavením :D

 2. Frenzy (neregistrovaný)

  Pořád nikde nevidím snahu samsungu zredukovat produktovou řadu :D to je pořád nová řada J, nový A7, nový low end.

  • To sa bude robiť budúci rok. To znamená rok 2015. Teraz je rok 2014.

  • Frenzy (neregistrovaný)

   Jasně, ale pokud příští rok mají redukovat produktovou řadu, tak je nesmysl představovat další 3 nové řady A,E,J. Ikdyž, na druhou stranu pokud bude v portfoliu jen Note, Galaxy (jen S), A, E, J tak by jim to mohlo vyjít ale to pochybuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).