Domů » Bleskovky » Samsung získal patent na tablet, který můžete přehnout a chránit jeho displej

Samsung získal patent na tablet, který můžete přehnout a chránit jeho displej

Pokud vás trápí ochrana displeje vašeho tabletu a řešíte tento problém různými kryty, Samsung se zřejmě chystá tento problém vyřešit elegantněji za vás. Představte si, že váš tablet jednoduše v polovině ohnete a zavřete jako knihu. Alespoň takhle vypadá patent na skládací zařízení, který v poslední den loňského roku Samsung získal.

 

V minulém týdnu jsme přinesli video znázorňující, jak si Samsung představuje budoucnost využívání dotykových displejů, které se mají nacházet všude kolem nás – od kuchyňského krájecího prkénka, po okna a interaktivní stoly. Díky začínajícímu trendu flexibilních displejů se otvírají výrobcům nekonečné možnosti použití.

Patent US D696, 693 S, který Samsung získal 31. prosince 2013 u United States Patent and Trademark office, zobrazuje zařízení, jímž může být skládací tablet nebo telefon, ohnutelný v polovině displeje. Možná se tak dočkáme návratu véčkových telefonů, přičemž místo hardwarové klávesnice bude celý vnitřek telefonu tvořit jeden displej. Nicméně jako u každé podobné spekulace musíme upozornit na to, že ne všechny patenty se stávají skutečností.

   

Teprve budoucnost ukáže, zdali jihokorejský gigant představí zařízení tohoto typu. Současné technologie neumožňují displej přehnout v jednom místě o 180°, v místě ohybu by nepochybně došlo k degradaci zobrazovacích vlastností. V dnešní éře ultrajemných displejů s minimální velikostí pixelu by musel displej obsahovat v místě ohybu hluché místo, což by pochopitelně znepříjemňovalo práci s otevřeným tabletem. Věříme, že Samung, jenž je velkým hráčem na trhu s obrazovkami všech druhů, vhodnou technologii pro uvedení tohoto patentu ve skutečnost najde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments