Domů » Bleskovky » Samsung získal patent na tablet, který můžete přehnout a chránit jeho displej

Samsung získal patent na tablet, který můžete přehnout a chránit jeho displej

Pokud vás trápí ochrana displeje vašeho tabletu a řešíte tento problém různými kryty, Samsung se zřejmě chystá tento problém vyřešit elegantněji za vás. Představte si, že váš tablet jednoduše v polovině ohnete a zavřete jako knihu. Alespoň takhle vypadá patent na skládací zařízení, který v poslední den loňského roku Samsung získal.

 

V minulém týdnu jsme přinesli video znázorňující, jak si Samsung představuje budoucnost využívání dotykových displejů, které se mají nacházet všude kolem nás – od kuchyňského krájecího prkénka, po okna a interaktivní stoly. Díky začínajícímu trendu flexibilních displejů se otvírají výrobcům nekonečné možnosti použití.

Patent US D696, 693 S, který Samsung získal 31. prosince 2013 u United States Patent and Trademark office, zobrazuje zařízení, jímž může být skládací tablet nebo telefon, ohnutelný v polovině displeje. Možná se tak dočkáme návratu véčkových telefonů, přičemž místo hardwarové klávesnice bude celý vnitřek telefonu tvořit jeden displej. Nicméně jako u každé podobné spekulace musíme upozornit na to, že ne všechny patenty se stávají skutečností.

   

Teprve budoucnost ukáže, zdali jihokorejský gigant představí zařízení tohoto typu. Současné technologie neumožňují displej přehnout v jednom místě o 180°, v místě ohybu by nepochybně došlo k degradaci zobrazovacích vlastností. V dnešní éře ultrajemných displejů s minimální velikostí pixelu by musel displej obsahovat v místě ohybu hluché místo, což by pochopitelně znepříjemňovalo práci s otevřeným tabletem. Věříme, že Samung, jenž je velkým hráčem na trhu s obrazovkami všech druhů, vhodnou technologii pro uvedení tohoto patentu ve skutečnost najde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. DraoN (neregistrovaný)

  největší problém je najít materiál, který by v takovém ohýbání vydržel alespoň 2 roky a přitom šel použít pro displej

 2. Zajímavé, že lze patentovat takový nápad, aniž by byla technologie, která by ho umožnila realizovat. Myšlenka zajímavá, ale má tolik „ale“, že se do reálné podoby asi ještě hodně dlouho nedostane.

  • hornisse (neregistrovaný)

   Vítej ve světě US patentů, kde si můžeš patentovat cokoliv, kdykoliv a na smysluplnost se nehledí. Myslím si, že taková nadsvětelná anténa už je dnes celkem legendární [odkaz]

 3. Otázka spíše zní, zda je potřeba aby se display obýhal. Dost reálně si umím představit, že by to mohlo fungovat např. na principu „zámkové dlažby“ ( otevřete a zacvaknete do sebe ). Tím že jedna strana se zasouvá do druhé, se prakticky eliminují okraje a mohlo by to krásně fungovat :)

  • Potřeboval bys přesnost na desetiny milimetrů. To je na výrobu a hlavně odolnost (u mobilního zařízení to musí také něco vydržet) dost náročné.

  • Určitě to nebude náročnější než vyrobit 8-jádrový procesory :). Né teď vážně, myslím že by to bylo určitě jednodušší ( při dnešních technologiích) než vyrobit ohebný displej kterej se ti ohne a nezlomí. ;)

  • Však na tom nic zas tak moc náročného není. Je jedno, jak je procesor velký a výkonný. Stejně je pak dobře chráněn v pouzdře a ukryt hluboko v bezpečí telefonu. Tohle by se ohýbalo, mlátilo by se do toho, bylo by velké riziko poškození.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).