Samsung vydal aplikaci Story Album pro Ativ S, dočkáme se nových telefonů s Windows Phone?

Většina prodaných telefonů s operačním systémem Windows Phone má na sobě logo Nokia, ostatní víceméně jen paběrkují. Ruku v ruce s procentuálním zastoupením jde i počet bonusových aplikací od jednotlivých výrobců telefonů s tímto systémem, kde rovněž hraje prim finská Nokia. Nicméně ani Samsung nezahálí a připravil novou aplikaci pro správu fotek, která je k dispozici všem majitelům modelu Ativ S.

 

Na konci loňského roku v souvislosti s uvedením nových tabletofonů Lumia 1520 a 1320 připravila Nokia aplikaci StoryTeller, správce fotografií s možností třídění snímků podle místa pořízení přímo na mapě, přidávání popisků do fotografií, vytváření fotopříběhů a podobně. Jako odpověď na tuto aplikaci připravil Samsung vlastního správce fotografií Story Album. 

   

Aplikace umožňuje seskupovat fotografie podle geolokace nebo časových údajů. Takto seskupená alba lze pojmenovávat, měnit téma na pozadí celého alba a provádět další dílčí úpravy jednotlivých fotografií, jako například přidávat popisky. Její použití není tak široké, jako v případě Nokia Story Teller, ale v souvislosti s jejím uvedením si nemůžeme odpustit úvahu, proč Samsung vydává aplikaci pro svůj aktuálně jediný model s Windows Phone, který byl představen již na konci předloňského srpna na veletrhu IFA v Berlíně?

 

Microsoft ve své přednášce v rámci veletrhu Mobile World Congress v Barceloně uvedl jihokorejskou společnost jako jednoho z partnerů pro výrobu Windows Phone telefonů, zdroj @evleaks dokonce před nedávnem přišel s informací, že Samsung pracuje na modelu SM-W750V s kódovým označením Huron, který má být exkluzivně prodáván u amerického operátora Verizon. Dočkáme se v letošním roce nových Windows Phone telefonů od Samsungu nebo je aplikace Story Album vydána skutečně pouze pro výprodejový Ativ S? Možná se více dozvíme již na začátku dubna na vývojářské konferenci Microsoft Build, do té doby si majitelé Samsung Ativ S mohou zdarma stáhnout aplikaci Story Album z Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. jenik (neregistrovaný)

  Tak jasný, že budou nové WP od Samsungu když si to MS zaplatil …

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Přesně tak, Samsung pravděpodobně začne prodávat nějaký WP telefon či dva, dostane všimné od MS, ale stejně s ním díru do světa neudělá. Samsung chce systém, který si může pozměnit systém k obrazu svému, nepotřebuje systém, který vypadá všude stejně (a dle mého subjektivního názoru hnusně) a nemůže ho změnit.

   Nokia, resp. budoucí divize MS, bude tak i nadále hlavním a prakticky jediným výrobcem WP telefonů, který bude brát WP skutečně vážně.

 2. steelspace (neregistrovaný)

  Zkuste páni novináři zagooglit :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *