Domů » Bleskovky » Samsung vstupuje do světa mobilních plateb: Představil službu Samsung Pay

Samsung vstupuje do světa mobilních plateb: Představil službu Samsung Pay

Kromě nových telefonů Galaxy S6 a S6 edge představil Samsung na MWC svůj platební systém, který vzešel mimojiné z akvizice technologie LoopPay a půjde po krku Apple Pay. Nová služba Samsung Pay přináší podporu jak NFC, tak MST (Magnetic Secure Transmission), tudíž ji půjde využívat i jako alternativu současných platebních karet s magnetickým páskem.

 

Samsung při tvorbě svého platebního systému spolupracoval s velkými poskytovateli platebních karet včetně Visa, MasterCard nebo American Express, stejně tak v jeho hledáčku uvízly největší bankovní ústavy. Samsung Pay tak lze v současné podobě používat na 90 % platebních terminálů v Americe nebo u 30 milionů obchodníků po celém světě.  

  

Používání služby Samsung Pay má být velmi jednoduché, platební aplikace se bude spouštět gestem tažením po hraně telefonu vzhůru. Uživatel si vyberete spárovanou kartu, kterou bude chtít platbu provést a ověří svoji identitu snímačem otisků prstů. Samsung neshromažďuje čísla účtů přiřazená k jednotlivým zařízením, ověření probíhá tokenizací, čímž je zabráněno úniku citlivých informací, tato metoda tak má být bezpečnější než používání fyzických platebních karet.

 
Samsung Pay spolupracuje s novými telefony Samsung Galaxy S6 a S6 edge 

Samsung Pay bude debutovat letos v létě v USA a v Jižní Koreji, po té bude docházet k jeho rozšiřování do Evropy a Číny. Samsung uvádí, že nový platební systém je podporován dnes představenými modely Galaxy S6 a S6 edge, zda se dočkají i další telefony Samsungu, vybavené čtečkou otisků prstů, korejský gigant neoznámil.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. wtf (neregistrovaný)

    ctrl+c :D ctrl+v :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).