Samsung chystá véčko se Snapdragonem 808 a dvěma jemnými displeji

Většina dnešních smartphonů jsou obdélníkové placky s velkým displejem, ačkoliv by se jistě našla spousta zájemců například o telefon s výsuvnou klávesnicí. Jednou z historicky úspěšných, ale dnes již ojedinělých kapitol, jsou véčka. Tento form-factor se ve světě smartphonů příliš neuchytil, přesto do těchto vod občas některý z výrobců zabrousí. Samsung kupříkladu jedno slušně vybavené véčko chystá.

  

Obrázky a specifikace modelu s kódovým označením SM-G9198 odhalila čínská certifikace TENAA. Chystaný telefon se pyšní dvěma displeji a fyzickou klávesnicí se čtyřsměrným tlačítkem s potvrzovacím středem. Oba displeje nesou rozlišení 768 × 1 280 pixelů, což by se dnes mohlo zdát málo, přihlédneme-li ale k úhlopříčce displeje 3,91″, dostáváme se na slušnou jemnost 382 ppi. Nad vnitřním displejem se pak ještě nachází 5megapixelová čelní kamerka, hlavní fotoaparát o rozlišení 16 Mpx se zabydlel na zadní straně klávesnicového dílu.

  

Připravované véčko není ani žádné ořezávátko, co se výkonu týče. Obstarává jej šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 za pomoci 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne prostor 16 GB a bude možné jej rozšířit paměťovou kartou. Fyzické rozměry telefonu v zavřeném stavu činí 119,7 × 66,6 × 16,7 mm, hmotnost je pak poměrně nadstandardních 191 gramů. Samsung SM-G9098 přijde s operačním systémem Android 5.1.1 Lollipop, bohužel jeho dostupnost bude s největší pravděpodobností omezena na čínský trh. Pořídli byste si v dnešní době takový telefon?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku