Domů » Bleskovky » Samsung chystá véčko se Snapdragonem 808 a dvěma jemnými displeji

Samsung chystá véčko se Snapdragonem 808 a dvěma jemnými displeji

Většina dnešních smartphonů jsou obdélníkové placky s velkým displejem, ačkoliv by se jistě našla spousta zájemců například o telefon s výsuvnou klávesnicí. Jednou z historicky úspěšných, ale dnes již ojedinělých kapitol, jsou véčka. Tento form-factor se ve světě smartphonů příliš neuchytil, přesto do těchto vod občas některý z výrobců zabrousí. Samsung kupříkladu jedno slušně vybavené véčko chystá.

  

Obrázky a specifikace modelu s kódovým označením SM-G9198 odhalila čínská certifikace TENAA. Chystaný telefon se pyšní dvěma displeji a fyzickou klávesnicí se čtyřsměrným tlačítkem s potvrzovacím středem. Oba displeje nesou rozlišení 768 × 1 280 pixelů, což by se dnes mohlo zdát málo, přihlédneme-li ale k úhlopříčce displeje 3,91″, dostáváme se na slušnou jemnost 382 ppi. Nad vnitřním displejem se pak ještě nachází 5megapixelová čelní kamerka, hlavní fotoaparát o rozlišení 16 Mpx se zabydlel na zadní straně klávesnicového dílu.

  

Připravované véčko není ani žádné ořezávátko, co se výkonu týče. Obstarává jej šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 za pomoci 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne prostor 16 GB a bude možné jej rozšířit paměťovou kartou. Fyzické rozměry telefonu v zavřeném stavu činí 119,7 × 66,6 × 16,7 mm, hmotnost je pak poměrně nadstandardních 191 gramů. Samsung SM-G9098 přijde s operačním systémem Android 5.1.1 Lollipop, bohužel jeho dostupnost bude s největší pravděpodobností omezena na čínský trh. Pořídli byste si v dnešní době takový telefon?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Večko určitě ale ne od samsungu, chci aby lenovo s motorolou, vzkříšilo zase koncept RAZR a pokud možno bez OS, prostě jen hloupý telefon s pár předinstalovanými aplikacemi, mapy,přehrávač,soc. sítě atd.

 2. Dejvicz (neregistrovaný)

  Pokud vydrží víc jak dva dny na baterku tak osobně bych byl pro. Z dotykáče jsem přešel na tlačítkovej telefon (BlackBerry) a klidně bych šel i do tohodle.

 3. Myslím, že určitě by zájem byl. Znám několik lidí co by chtěli funkce chytrého telefonu, ale díky absenci klávesnice stále zůstávají u svých starých hloupých telefonů. A taky hodně lidí co už má dotykáč by do toho šlo. Taky mi občas chybí klávesnice takže bych takový telefon klidně bral. Myslím, že v tomhle je celkem díra na trhu.

 4. Pepa (neregistrovaný)

  Android na véčka nepatří to je jasná věc…

 5. pawouczech (neregistrovaný)

  Jasně že jo, miloval jsem zajímavou Nokia N900 s o.s. Maemo 5 s výsuvnou klávesnicí nebo podivné véčko Nokia 7390 , a teď zase BlackBerry Passport s hw. klávesnicí. Véčko bude na Android super, jinak ho nechci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).