Domů » Bleskovky » Samsung uvažuje o koupi společnosti Nuance, matce hlasové asistentky Siri

Samsung uvažuje o koupi společnosti Nuance, matce hlasové asistentky Siri

Svět mobilních technologií je jeden velký závod, který nemá vítěze. Každou chvíli se objevují nové cíle a tak neustále sledujeme souboje o nejjemnější displeje, nejinovativnější nositelnou elektroniku a také o nejdokonalejšího hlasového asistentka (nebo spíše asistentku).

  

Velká trojka, totiž Apple, Google, a Microsoft, mají v ohni svá želízka Siri, Google Now a Cortanu, Samsung zase nabízí na svých telefonech službu S Voice. Podle deníku Wall Street Journal se může pozice Apple v tomto odvětví zkomplikovat, neboť společnost Nuance Comunications, jejíž technologie se stala základem pro Apple Siri, zvažuje svůj prodej. Nuance však nespolupracuje pouze s Applem, její technologii využívají i další společnosti včetně Samsungu; ten ji používá ve svých chytrých televizorech a také ve službě S Voice. Produkt Nuance využívají rovněž výrobci softwaru pro zrakově postižené. A právě Samsung údajně o společnost Nuance údajně projevil zájem.

 

Bude si ale muset připravit pořádný balík peněz, hodnota Nuance je aktuálně 5,5 miliard dolarů a po oznámení možné akvizice její akcie posílily téměř o 10 procent. Jaký by tento krok měl dopad na Siri prozatím není jasné, je možné, že Apple pracuje na jejím osamostatnění. Pokud by Samsung skutečně Nuance koupil, byl by to zřejmě další krok v jeho postupném odbourávání závislosti na Google a v budování vlastního ekosystému kolem operačního systému Tizen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Sok! Matka hlasove asistentky se prodava komukoliv, kdo nabidne prachy!

    Mobilni svet se dnes zatrasl v zakladech. Spolecnost Nuance, oficialne znamejsi jako matka hlasove asistentky Siri, byla pristizena pri tom, jak se prodava za penize! Co si o tom mysli Siri? Jak se vyporada se skutecnosti, ze ji jeji matinka takto dela ostudu? Co na to Steve Jobs? Urcite by to nedovolil!

  2. Aip (neregistrovaný)

    Já se spíš divím že ještě nikdo velkej nekoupil speaktoid assistant, byl tu dřív něž siri a směle konkuruje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).