Domů » Články » Samsung uvádí na trh pět nových sluchátek AKG. Známe české ceny

Samsung uvádí na trh pět nových sluchátek AKG. Známe české ceny

Společnost Samsung dnes na český trh uvádí nejnovější řadu bezdrátových sluchátek se studiovou kvalitou zvuku prémiové značky AKG. Tato sluchátka se vyznačují špičkovou kvalitou zvuku, atraktivním designem i dobrým dílenským zpracováním. Na SMARTmanii se rovněž můžete těšit na jejich recenze. Sluchátka AKG budou dostupná v běžné prodejní síti, na značkových prodejnách Samsung a také na e-shopu samsung.cz.

Samsung uvádí na trh pět nových sluchátek AKG. Známe české ceny
Samsung uvádí na trh pět nových sluchátek AKG. Známe české ceny

AKG N700NC: špičková sluchátka s funkcí Noise Cancelling

AKG N700NC jsou nejlépe vybavená sluchátka z celé modelové řady. Nabízejí špičkovou kvalitu zvuku i řadu chytrých funkcí:

  • Potlačení hluku Adaptive Noise Cancelling: adaptivní odhlučnění vnějších ruchů
  • Ambient Aware a Talk Thru: Pokud jde o kvalitu hovorů, dokáží sluchátka N700NC odfiltrovat všechen šum a rušivé ozvěny. Zároveň balancují poměr propuštěných vnějších hluků tak, aby vás nerušily.
  • Baterie s dlouhou výdrží: Telefonovat nebo poslouchat hudbu můžete se sluchátky N700NC více než 20 hodin v kuse. A už po 10 minutách na nabíječce vydrží sluchátka v provozu celou jednu hodinu.

Sluchátka AKG N700NC je možné ovládat skrze mobilní aplikaci AKG Headphone, která obsahuje například ekvalizér. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 8 999 Kč.

AKG Y500: pro hudební maratonce

Sluchátka AKG Y500 vydrží přehrávař hudbu až po dobu 33 hodin a jsou vybaveny těmito funkcemi:

  • Multi-point propojení: Sluchátka Y500 můžete prostřednictvím Bluetooth spárovat hned se dvěmi zařízeními najednou a jednoduše mezi nimi přepínat.
  • Play & Pause: sluchátka automaticky pozastaví přehrávání ve chvíli, kdy je sundáte z uší – a když je opět nasadíte, hudba se znovu začne přehrávat.
  • Superrychlé nabíjení: Nejen že sluchátka mají skvělou výdrž, další hodinu poslechu získáte už po 5 minutách nabíjení. Plnou kapacitu baterie pak oznámí po dvou a půl hodinách nabíjení.

Doporučená maloobchodní cena modelu Y500 je 3 999 Kč.

AKG N200A: sluchátka pro sportovce

Dalším z nových produktů AKG na trhu jsou sportovní sluchátka N200A, která zaujmou nízkou váhou 21 gramů. Sluchátka mají voděodolnost certifikovanou standardem IPx7 – tedy do hloubky jednoho metru až po dobu třiceti minut.

Na jedno nabití vydrží 8 hodin telefonního hovoru nebo přehrávání hudby a disponují funkcemi Ambient Aware a Talk Thru, Co se týká zpracování sluchátek, jejich spojovací kabel je opleten kvalitní tkaninou a samotné pecky obsahují magnety, kterými je spojíte, když zrovna neposloucháte. Doporučená maloobchodní cena sluchátek N200A je 3 499 Kč.

AKG N200NC: pecky s funkcí odhlučnění

Stejně jako nejvyšší model nových bezdrátových sluchátek AKG umějí i pecky N200NC kompletně odfiltrovat vnější hluk pomocí technologie Noise Cancelling. Výdrž na jedno nabití činí 10 hodin, a po desetiminutovém dobití máte dost energie na další hodinu poslechu.

AKG N200NC: pecky s funkcí odhlučnění
AKG N200NC: pecky s funkcí odhlučnění

Sluchátka jsou vybavena pružným týlním mostem a na každém z konců se nacházejí doplňková tlačítka pro zapnutí, regulaci hlasitosti a k ovládání hudebního přehrávání. Jedno z tlačítek slouží i k aktivaci funkce Ambient Aware, což umožní hlasitý odposlech zvuků okolo vás namířený přímo do sluchátek. Doporučená cena modelu N200NC je 6 499 Kč.

AKG Y100: kompaktní & lehká

Posledními z nové řady sluchátek AKG jsou bezdrátová sluchátka Y100. Jedná se o nejlevnější model z aktuální řady, který zaujme svou kompaktností, nízkou hmotností 24 gramů a tenkým spojovacím kabelem, na jehož koncích je umístěn modul s tlačítky pro ovládání hudby, mikrofon pro vyřizování hovorů a také 120mAh baterie.

AKG Y100 jsou kompaktní a lehká sluchátka
AKG Y100 jsou kompaktní a lehká sluchátka

V době neaktivity můžete k sobě jednotlivá sluchátka magneticky přichytit. Sluchátka Y100 vydrží na jedno nabití až osm hodin aktivního využívání, 15 minut na nabíječce pak umožní další hodinové přehrávání hudby. Plné nabití sluchátek trvá rovné dvě hodiny. Prodejní cena sluchátek AKG Y100 je 2 599 Kč.

Klíčové specifikace jednotlivých modelů sluchátek AKG
Klíčové specifikace jednotlivých modelů sluchátek AKG
  N700NC Y500 N200A N200NC Y100
Typ sluchátek Přes uši Na uši Do uší Do uší Do uší
Váha 261 g 230 g 21 g 76 g 24 g
Výdrž na jedno nabití 20 hodin 33 hodin 8 hodin 10 hodin 8 hodin
Doba nabíjení na

1 hodinu přehrávání

10 minut 5 minut 10 minut Není k dispozici 15 minut
Režim Ambient Aware Ano Ano Ano Ano Ano
Funkce Talk Thru Ano Ne Ano Ano Ne
Technologie
Noise Cancelling
Ano Ne Ne Ano Ne
Bluetooth 4.2 Ano Ano Ano Ano Ano
Barevné varianty Stříbrná Černá, Modrá, Zelená, Růžová Černá, Modrá, Bílá, Oranžová Černá Černá, Modrá, Zelená, Růžová
Další funkce Automatické pozastavení hudby při sundání sluchátek Voděodolnost IPx7
Doporučená maloobchodní cena 8 999 Kč 3 999 Kč 3 499 Kč 6 499 Kč 2 599 Kč

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).