Samsung údajně připravuje odolný Galaxy S5 Active

Samsung na veletrhu Mobile World Congress představil telefon Galaxy S5, který bude letošní vlajkovou lodí korejského výrobce. Zdroj @evleaks na twitterovém účtu přinesl informaci, že se v budoucnu můžeme dočkat i jeho odolnější verze s přízviskem Active, který Samsung údajně vyvíjí pod kódovým názvem SM-G870x.

 

Jelikož původní Galaxy S5 nabízí zvýšenou odolnost proti vniknutí prachu a vody s certifikací IP67, může verze Active překvapit například kompletní vodotěsností nebo dokonce přijít s vojenskými certifikacemi, zajišťujícími odolnost proti vniknutí soli, vlhkosti, deště nebo zvýšenou odolnost proti vibracím, slunečnímu zářením nebo náhlým teplotním rozdílům. Tento model má být podle @evleaks dostupný nejdříve u amerických operátorů AT&T a Sprint, po té by měl být v prodeji i u ostatních operátorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. loko (neregistrovaný)

    hmm, odolnost vůči mechanickému poškození by mohla být zajímavější (a praktičtější)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *