Domů » Bleskovky » Bude želva pevnější než gorila? Samsung údajně pracuje na odolném skle Turtle Glass

Bude želva pevnější než gorila? Samsung údajně pracuje na odolném skle Turtle Glass

Samsung je při výrobě mobilních zařízení z velké části soběstačný (vyrábí si displeje, procesory, paměti i fotoaparáty), v některých oblastech však stále využívá komponent svých partnerů. Jedním z nich je i společnost Corning, která korejskému gigantovi dodává odolná skla Gorilla Glass, aktuálně jejich čtvrtou generaci. Nová patentová přihláška však dává tušit, že se Samsung pustil do vývoje vlastních odolných skel.

  

Výrobek Samsungu se má jmenovat Turtle Glass a má se jednat o ochranné tvrzené sklo pro telefony, tablety, hudební přehrávače, fotoaparáty atd. Pokud by se Samsung vydal vlastní cestou, byla by to pro Corning ztráta velkého partnera, na druhou stranu zvýšená konkurence by mohla urychlit vývoj odolných skel obecně. 

 
Bude Turtle Glass ohebné?

Bude Turtle Glass pevnější než konkurenční Gorilla Glass nebo dostane v souvislosti s blížícím se příchodem skládacího smartphonu Project Valley schopnost ohýbat se?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. To som zvedavý. Samsung má komponenty vždy kvalitné.

  • No, dost generací trvalo, než AMOLED vyloženě nezkracuje životnost přístroje:) A z počátku Galaxy S taky dost bojovaly s kvalitou (do trojky)…

  • hej? Koľko? Ja má Galaxy Note 2 a stále ok.

  • tomas (neregistrovaný)

   MINO ty si asi MIMO … UNI pisal do tretej generacie samsung galaxy s1..s2..s3 nie samsung galaxy note1… note2… note3. UNI sa celkom trafil pretoze amoled kym sa dostal na uroven na ktorej je teraz tak to nejaky ten cas trvalo ale to je normalne. nic neni hned dokonale. takze aj ten turtle bude potrebovat cas aby nabrali skusenosti. ale nechajme sa prekvapit

  • UNI: I posledni generace Amoledu nevydrzi dva roky bez vypaleni/opotrebeni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).